1 Ayda 10 Kilo Nasıl Alınır - saglikdas.com

1 Ayda 10 Kilo Nasıl Alınır

1 Ayda 10 Kilo Nasıl Alınır
24 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.832 kez okundu.

1 Ayda 10 Kilo Nasıl Alınır

1 ayda 10 kilo nasıl alınır sorusu ile ilgili bu makalemizde her türlü sorunun cevabını bulmanız mümkündür. Kaybetmiş olduğunuz kiloları geri almak veya biraz fazla zayıfsanız kilo almak için 1 ayda 10 kilo aldıran yöntemleri uygulamanız gerekebilir. 1 ayda 10 kilo almak kulağa hoş gelse de vücut için zararlı olabilmektedir. Vücuda aniden yüklenen karbonhidrat ve proteinler hastalıklara davetiye çıkarabilmektedir. Ayda 10 kilo almak imkansız bir durum değildir fakat sağlık açısından da pek tavsiye edilmemektedir. Aşağıdaki belirtilen ölçülerde kilo almanız sağlığınız için daha uygun olabilmektedir.

1 ayda 10 kilo nasıl alınır uygulama yöntemleri

  1. Günlük olarak ihtiyacınız olan kalori miktarını belirli bir seviyede tutmanız kilo almanızda size en çok yardım eden unsurlardan olacaktır. Kadınlar için günlük ihtiyaç duyulan kalori miktarı 1700 kaloridir. Gün içerisinde aktiviteleri ve hareketleri gerçekleştirdikten sonra bunun üzerine ek olarak 1700 kalori almanız gerekmektedir. Gün içerisinde yakmış olduğunuz 600 kalori ise üzerine 1700 daha ilave ettiğiniz taktirde günlük olarak almanız gereken kalori miktarı ortaya çıkmaktadır.
  2. Daha hızlı bir şekilde kilo almak için günde 2 öğün olarak yemek yemeniz gerekmektedir. Bunun nedeni  daha fazla acıkmanız ve acıkıtğınızda her besinden daha fazla tüketmenizdir. Günde 3 öğün yemek yeme alışkanlığından vazgeçmeniz gerekmektedir.
  3. Kilo almak için sizin önünüze sunulan her gıdayı tüketmeyin. Örnek olarak çok yağlı veya çok şekerli yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Bu şekildeki zararlı yiyecekleri tükettiğiniz zaman vücudunuz aşır derecede yağlanacaktır. Sağlıklı ve kilo almaya yardım eden yiyecekleri her ögünde tüketmeniz gerekmektedir.
  4. Hazır olarak sunulan yiyeceklerden kesinlikle uzak durun.
  5. Düşük kalorili yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Bunun yerine meyve, kuruyemiş gibi gıdalardan faydalanmanız gerekmektedir.
  6. Günlük su ihtiyacınızı tamamen karşılayın. Günde 2 litre suyu mutlaka tüketmeniz gerekmektedir. Su yiyeceklerin ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlamkatadır.
  7. 1 ayda 10 kilo nasıl alınırı sorusuyla ilgli olarak egsersizlerden mutlaka faydalanmanız gerektiğini unutmayın. Hareket etmek çok önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git