2014 Makyaj Modası - saglikdas.com

2014 Makyaj Modası

2014 Makyaj Modası
28 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.474 kez okundu.

2014 Makyaj Modası

Her sene olduğu gibi bu sene de bir makyaj modası klasiği ortaya çıkmıştır. Her senenin makyaj modasını belirleyen çeşitli faktörler vardır. Bazen doğal ve sıcak havalı makyajlar ön plana çıkarken bazen de retro tarzı makyajlar bir anda trend olabilmektedir. Bu makyajların belirlenmesinde Hollywood starları, pop şarkıcıları ve bazı popüler kişiler etkili olabilmektedir. 2014 makyaj modası ise yine bu tarz etkenlerle belirlenmiş durumdadır. 2014 yaz modası hakkındaki tüm ayrıntıları madde madde sizlerle paylaşacağız.

  • Belirgin Kaşlar: İlk olarak işe kaşlarla başlıyoruz. Bu senenin kaş modası ince hatlı kaşlardan ziyade daha belirgin olan kaş modelleri. Yumuşak kaş kalemleri ve kaş rimelleri sayesinde asil kaşlara sahip olabilirsiniz. Bir önceki sene de trend olan kalın kaşlardan çok çabuk vazgeçilemeyecek gibi duruyor. Lily Collins gibi Hollywood starları bu kaşı tercih ediyor.
  • Mat cilt: Kapatıcı ya da fondötenin altına primer sürerek mat bir cilde sahip  olmak mümkün. Geçen senenin modası olan renkli ve canlı bir cilt bu sene yerini daha mat ve solgun cilde bırakmış durumda. Bu şekilde yüz hatları daha belirgin olarak ortaya çıkıyor ve bu makyaj kadınlara asil bir olgunluk katıyor. Parlatıcılar bu sene pek fazla tercih edilmeyecek gibi duruyor.
  • Metalik Bakışlar: Smokey eyes, yani dumanlı gözler manasını taşıyan makyaj stilinde kullanılan krem rengi farlar ile metalik bakışlara kavuşabilirsiniz. Metalik bakışları elde etmek için yapılan makyaj bu senenin yeni trendlerinden. Daha çarpıcı ve etkileyici bakışlar için bu makyaj uygulanmakta.
  • Bronz renkte yanaklar: Mat bir cildin üzerine yapacağınız bronz tenli görünüm sağlamak için makyaj, sizi daha doğal ve masum gösterecektir. Bronzun tonlarındaki allıklar bu iş için idealdir. Elmacık kemiklerinize sürerek dağıtacağınız bronz renkli allıklar sayesinde bu yazın trendini yakalayabilirsiniz.
  • Uzun ve Dolgun Kirpikler: Kirpik kıvırıcılar bu yazın favori makyaj aletlerinden olacak gibi duruyor. Kalın kaşların altına yapılan uzun ve dolgun kirpikler ile çok çekici bakışlar elde etmek mümkün. Bu sayede çevrenizdekileri büyüleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git