25 Yaş İçin Göz Çevresi Cilt Bakımı - saglikdas.com

25 Yaş İçin Göz Çevresi Cilt Bakımı

25 Yaş İçin Göz Çevresi Cilt Bakımı
25 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.937 kez okundu.

25 Yaş İçin Göz Çevresi Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Belirli bir yaşa geldikten sonra hücrelerimiz yavaş yavaş ölür kırışıklıklar meydana gelir. Fakat gerekli bakımı yaparak bu kırışıklıkları azaltabilirsiniz. Özellikle 25 yaş civarındaysanız vücudunuz daha tazedir ve onarmak daha kolaydır. 25 yaş için göz çevresi cilt bakımı ileriki yaşlarınız için de gereklidir. 25 yaş için göc çevresi cilt bakımınızı yaparak kırışıklıkları engellemek daha kolayken gerekli bakımı yapmanızı öneririz.

25 Yaş İçin Göz Çevresi Cilt Bakımı ve Kırışıklık Engelleme Bakımı

Göz Çevresinde Oluşan Kırışıklıklar İçin Bakım

  • Çok fazla uykusuz kalıp gün içinde çok yoruluyorsanız gözaltı torbalarınız meydana gelir. Bunlardan kurtulmak için uykunuzu düzenleyin ve yemeklerinizi daha çok yeşil yapraklı sebzelerden oluşturun. Gözaltı torbalarından kurtulmak için, poşet çaylarını gözaltınıza koyup bekletebilirsiniz. Çayın içindeki toparlayıcı maddeler göz altlarınızdaki morluklardan sizi kurtarır.
  • Gözaltı torbalarınızı daha da hafifletmek istiyorsanız; gözaltlarınıza buzla şok uygulayın. Bir poşetin içine buzları koyarak gözaltınıza uygulayın ya da patatesi rendeleyerek suyunu gözaltlarınız için kullanabilirsiniz. Gözünüzün altındaki morluklar yavaş yavaş açılacaktır.
  • Cildinizde lekelenmeler fazla olabilir. Bunlar özellikle sivilce lekeleridir. Patatesin suyunu bu lekelere de uygulayabilirsiniz. Patates cilt rengini açarak lekeleri ortadan kaldırır.
  • Cilt sürekli kendini yeniler. Bu sayede cildinizde oluşan kırışıklıklardan kolayla kurtulabilirsiniz. Kozmetikçilerde satılan kremleri cilt bakımınız için kullanabilirsiniz. Göz çevresi kremlerinin boyutu ufak fiyatı ise fazladır. Bu çoğu bayanı satın almaktan vazgeçirir fakat göz çevrenize uygulayacağınız küçük bir miktar krem göz çevreniz için yeterli olacaktır. Göz çevresi için aldığınız kremin su bazlı olmasına dikkat ediniz. Aldığınız göz çevresi kremi yağlı olursa, göz çevrenizde de yağ bezeleri oluşur.
  • Kozmetik ürünlerinin dışında bitkisel ürünler de işinizi görecektir. At kestanesi adlı kremi aktarlarda bulabilirsiniz. Kırışıklıklara iyi gelen bir kremdir fakat almadan önce aktara cildinize uygun olup olmadığını danışmanızda yarar vardır. Bir tane yumurta akı ve bir çay kaşığı kahveyi karıştırıp göz bölgenize sürün. 20 dakika sonra karışımı yıkayın. Bu karışım göz çevrenizi nemli ne pürüzsüz bir hale getirir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git