3 Renk Far Nasıl Sürülür - saglikdas.com

3 Renk Far Nasıl Sürülür

3 Renk Far Nasıl Sürülür
4 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.429 kez okundu.

3 Renk Far Nasıl Sürülür?

 Ön plana çıkarılmak istenen bölgelerin ön plana çıkarılması, birtakım özel yöntem ve malzemelerle mümkün olabilmektedir. Dudakların ön plana çıkarılabilmesi parlatıcı ve rujlarla; tırnaklarınki ojelerle, yanaklarınki allıklarla ve gözlerinki de far ve kirpiklerledir. Özellikle uygun zamanda uygun farın kullanılması gözlerinizin oldukça güzel görünmesini sağlayacak, tüm dikkatleri üzerinizde toplamanıza olanak tanıyacaktır.

Peki, uygun zamanda uygun fardan kasıt tam olarak ne olabilir? Far seçiminde birçok önemli ayrıntı vardır. Örneğin nasıl bir organizasyon için makyaj yaptığınız, makyajınızı gece için mi, gündüz için mi kullandığınız, kıyafetinizin ne renk olduğu gibi ayrıntılar, far seçiminize yansımalıdır. Çok koyu tonda uygulanan bir far ancak özel geceler için uygun olabilirken, bir doğa yürüyüşünde veya piknikte tercih edilmez.

Bayanlar far seçiminde çoğunlukla tek renk seçiminde bulunur. Böylece birçok rengin karışımıyla yaratılabilecek güzellikleri tercih etmemiş olur. Aslında bunun en önemli nedeni, farklı renklerin üst üste uygulanmasının zorluğu ve becerilemeyişidir.

Şimdi dilerseniz 3 renk far nasıl sürülür, biraz değinelim.

3 Renkli Far  Nasıl Sürülür ve Uygulaması

  İlk etapta seçtiğiniz farlardan en açık renkli olanını tüm göz kapağınızı kaplayacak şekilde boşluk bırakmaksızın sürünüz. İlk görünüm belki de sizi hoşnut etmeyecektir. Ancak sabırlı olun.

İkinci adım olarak seçtiğiniz farlardan orta tonda olanını göz kapağınızın çukuruna gelecek şekilde bir çizgi halinde sürünüz. Bu uygulama göz çukurunuzu daha içeride gösterecek ve bakışlarınıza derinlik kazandıracaktır.

Ardından seçtiğiniz en koyu renkli farı gözlerin bitiş noktasından içeriye doğru sürünüz. Böylece göz uçlarında bir efekt oluşturmuş olacaksınız. Ayrıca koyu renkli farı kirpik diplerine de uygulayabilirsiniz. Gözleriniz büyükse bu uygulama, farı eyeliner gibi kirpik diplerine sürme, oldukça güzel görünecektir. Küçük gözlerde ise koyu far gözlerin uç kısımlarına gelecek şekilde sürülüp dağıtılmalıdır.

Son olarak en açık renkli farınızdan az miktar alarak kaş altlarına sürünüz. Böylece kaş altını aydınlatmış ve makyajınızı daha da etkinleştirmiş olacaksınız. Ancak bunu abartılı yaparsanız kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır.

 3 renk far nasıl sürülür?’ sorusunun cevabı özetle şöyledir: 3 renkli far uygulamasını her renkten farla yapmak mümkündür. Önemli olan saydığımız sıralamayı takip etmektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git