30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı - saglikdas.com

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı
25 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.800 kez okundu.

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Orta yaş öncesi dönemlerden olan 30’lu yaşlarda yapacağınız düzenli bakım sayesinde ilerleyen yaşlarda cildinizin genç ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. 30 sene boyunca cildiniz için birçok ürün kullandığınız için cildiniz bu ürünleri depolamış olur.30 yaşında meydana gelen deri değişimleri 30 yaşından itibaren cilt üzerinde bazı değişimler meydana gelir. Cildiniz daha esnek olmaktadır. eskiden olan kalın derinizin  yerine ince ve daha hassas bir deri meydana gelir. Bunlardan dolayı cildinizde kırışıklıklar meydana gelmektedir. göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar yaşlılık belirtileri olarak kabul edilir ve kadınlar tarafından tedirginlikle karşılanır.

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı Faydaları

30’lu yaşlarda cilt bakımı için uygulanacak en iyi bakım yöntemi cilde güneş kremi uygulamaktır. Güneş kremi güneşin zararlı etkilerinden cildi korur ve yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını engeller.30 yaşına gelindiğinde yüzün yaşlı görünmesinin nedeni30 yaşına gelindiğinde yüzün nasıl bir şekil aldığı, 30 yaşına gelinceye kadar nasıl beslenildiği ve nasıl bir bakım yapıldığı ile ilgilidir. Eğer 30 yaşına kadar sigara kullanımı varsa, cilt bakımı önemsenmediyse, yeteri miktarda su tüketilmediyse bu yaşa gelindiğinde birçok sorun ortaya çıkar. Bu nedenle 20’li yaşların başında cildi beslemek ve iyi bir bakım sağlamak gerekir. Ne kadar erken yaşlarda bakım yapılmaya başlanırsa yaş ilerledikçe ortaya çıkan sorunların görünmesi de o kadar geç olur. fazla miktarda sigara tüketen kadınlar, 30 yaşına geldiğinde birçok sorunla karşılaşır.

Cilt diriliğini kaybettiği için yaşlılık belirtileri fazlasıyla ortaya çıkar. Su tüketmeyen kişilerin ciltleri genelde kuru ve bakımsız olur. hücre bölünmesi düzenli bir şekilde yapılmadığı için cilt üzerinde bir matlık ortaya çıkar. Gözenekler çok gneiş bir yapıya bürünür. Gözenekli bir yapıda cilde sahip olan kişiler daha az su içerler. Su vücuda mutlaka alınması gerekn hayati bir sıvıdır. Mutlaka her gün iki buçuk litre tüketilmelidir.

30’lu yaşlarda cilt bakımı için öneriler

30’lu yaşlarda cilt bakımı her gün göz çevresine  uygulanmalıdır. Bir gün bile aksatılmadan kullanılması gereken göz kremler kaliteli olmaldır. Maden suyu ve limon kullanmak gözenekleri açacağı için yapılması gereken bir diğer bakım yöntemidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git