35 Yaş Cilt Bakımı - saglikdas.com

35 Yaş Cilt Bakımı

35 Yaş Cilt Bakımı
25 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 2.013 kez okundu.

35 Yaş Cilt Bakımı ve Önemi

Cilt yaşayan bir organdır, sürekli yenilenir ancak yaşlanırken ciltteki yıkım hızı yapım hızından fazla olmaya başladığında yaşlılık belirtileri de kendini göstermeye başlar.35 yaşlarından önce cilt üzerinde ince çizgiler gözle görülür hale gelir. Bu çizgiler yıllar geçtikçe derinleşir ve yer eder. Kadınlar yer ettikten sonra bunu geri döndürmeye çalışır ancak durum bu hale gelince geri dönüş cerrahi müdahale olmadan çok zordur. 35 yaş cilt bakımı düzenli ve dikkatli bir şekilde yapılırsa yaşlanma belirtilerinde yavaşlama ve hatta gerileme olacaktır. 35 yaşına kadar kadınların karşılaştığı birçok yıpratıcı etken vardır. Güneşten korunmamak, kalitesiz makyaj malzemeleri, genetik faktörler, cildin iyi temizlenmemesi, sigara ve alkol kullanımı, uyku düzenine dikkat etmemek ve sağlıksız beslenme bunlardan sadece birkaçıdır.

35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaşlanma döneminde zamanla cildin altındaki kolajen doku azalacak ve cilt elastikliğini kaybedecektir. Bu zamanla kırışıklıkların derinleşmesine ve cilt ovalinin bozulması ve en sonunda da sarkmalara sebep olacaktır.Kadınlar yüzdeki kırışıklıklar açısından erkeklere oranla daha şanssızdırlar. Vücutlarında yağ oranı daha yüksek olduğundan kadınların ilerleyen yaşlarda kırışıklık riski artmaktadır. Çünkü zamanla bu yağ oranı azaldığı için yüz daha çabuk çökmektedir. Bu nedenle kadınlar, gençleşme yöntemlerine erkeklerden daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Aynı zamanda kadınların genç kalma tutkuları her geçen gün artmakta ve yaşlılık karşıtı kozmetik ürünlerine ve cerrahi uygulamalara her geçen gün yenileri eklenmektedir.

Yaşlanmayı durdurmak elbette ki imkânsızdır. Ancak yaşlanma belirtilerini birkaç unsura dikkat edilerek yavaşlatılabilir.Sigara ve alkol kullanımı vücutta oldukça kötü etkilere sahiptir ve cildimiz bu konuda en zarar gören organlardandır. Sigaranın yaşlandırması çok hızlıdır. Sigara yeterli oksijenin cilde dağılmasını engeller beslenemeyen cilt günden güne yaşlanır. Sigara ve alkol kullanımı cilt bakımı için yapılabilecek en kötü şeydir.Cildin temiz tutulması bir diğer unsurdur. Artık makyajlı olmak neredeyse şarttır. Gün boyu nefes alamayan cildi, akşam eve gelindiğinde mutlaka cilt tipine uygun bir temizleyiciyle temizlemeli ve gece mutlaka temiz bir ciltle yatılmalıdır. Aksi halde nefes alamayan ciltte küçük sivilceler meydana gelir.

Güneş kremi kullanmak oldukça önemlidir cilt lekelerinin tek sorumlusu güneştir. Güneş, yıllar boyunca derimizin altına girer ve orda lekeler oluşur bu lekeleri genç yaşlarda gözle göremeyiz ancak yaşlandıkça bu lekeler birikir ve cilt yüzeyine çıkmaya başlar. Yaşlılık lekelerinin çıkması yıllar boyu sürer son senelerde oluştu demek yanlıştır. Bunlar yılların birikimidir. Bu sebeple dışarı çıkıldığında yaz veya kış fark etmeksizin güneş kremi sürülmelidir. Hafif makyajlar ve cilde sürülecek olan cilt tipine uygun nemlendiriciler 35 yaş bakımı için oldukça faydalı olacaktır. Çünkü 35 yaştan sonra cilt normalden daha fazla nem ister.Su cildimizin nem kaynağıdır ve cildi dıştan beslerken içerden de beslemeyi unutmamalıyız. Gün içinde içilecek 2 litre su bu nem dengesi için yeterli olacaktır.

Herkesin farklı bir genetik yapısı ve cilt tipi vardır. Elbette ki bu etmenlerde yaşlanma hızını etkiler. Örneğin; kuru cilt kırışıklığa daha elverişliyken, yağlı ciltler daha çok sivilcelenmeye meyillidir. Zayıf yüzler daha zor sarkarken, yuvarlak yüz tipleri sarkmaya daha erken başlar.Uyku düzeni de oldukça önemlidir. 6 saatten az olan uyku, cildin bitkin gözükmesine neden olacaktır. Bu sebeple iyi bir uyku almış cilt sağlıkla ışıldar.Yapılacak mimik egzersizleri de yüz kaslarını destekleyip, yüz ovalinin korunmasına yardımcı olup, cildi sarkmalara karşı koruyacaktır.35 yaş cilt bakımı oldukça önemlidir. Dikkat edildiğinde yaşlılık belirtileri düzgünleşir ve yavaşlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git