40 Yaş Üstü Cilt Bakımı - saglikdas.com

40 Yaş Üstü Cilt Bakımı

40 Yaş Üstü Cilt Bakımı
19 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.766 kez okundu.

40 Yaş Üstü Cilt Bakımı?

Orta yaş olarak kabul edilen ve yaşlanmaya atılan adım olan 40 yaş üstü cilt bakımı ihmal edilmemesi gereken en önemli bakım türüdür. Yaşınız 40’ı aşmışsa artık cildinizde kolajen üretimi azalmaya başlamış ve cilt esnekliğini kaybetmeye adım atmış demektir. Artık 40 yaşın üzerinde iseniz eskiden bu yana kullandığınız kremleri ve bakım ürünlerini bir kenara bırakmalısınız. Giderek kuruyan ve nemini kaybeden cildin derinlemesine nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Limon, salatalık ve çiçek özleri içeren kremlerle, cildin ihtiyacı olan nem, esneklik ve bakım sağlanacaktır. Yaşlanma belirtilerinin en fazla ortaya çıktığı 40’lı yaşlarda ayrıca lekelenme, renk düzensizlikleri, mat ve solgun görünüm ortaya daha fazla çıkmaktadır. Yaş ilerledikçe cilt daha fazla hassaslaştığı için dermokozmetik ürün kullanımı daha iyi fayda sağlayacaktır. Cildin diriliğini eşit tutarak renk kaybını önleyen bu ürünler, çatlamaları ve lekeleri de ortadan kaldırmaktadır. Cildin en çok ihtiyaç duyduğu glikolik asit maddesini sağlayan dermokozmotik ürünler, yaşlanmanın etkilerini de geciktirmektedirler.

40 Yaş Üstü Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

40 yaş üstü cilt bakımında, her sabah uyandıktan sonra ve her akşam yatmadan önce cilt temizlenmelidir. En uygun cilt sabunu ile sağlanan temizliğin ardından mutlaka cilde süt banyosu yaptırmanız daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. cilt temizliği için özellikle alkol içermeyen ürünleri tercih etmelisiniz. Alkol içeren ürünler zaten deformasyon yaşayan cildin daha fazla deforme olmasına neden olacaktır. Cildinize uygulayacağınız maskeler de bakım açısından iyi olacaktır. özellikle nemlendirici içerikli maske ve kremler kullanmaya özen gösterilmelidir.

40 yaş üstüne gelinmişse, her kadının bakımlı ve güzel görünmesini sağlayan makyaj konusunda da dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle su bazlı ürünler seçilmelidir. Su bazlı ürünler hem cildin yağlanmasını önlemekte hem de daha kolay çıkarılmaktadır. Ciltteki makyaj temizlenirken özellikle süt içeren jeller kullanılmalıdır. deformasyon yaratmadan temizlik sağlamanız ve cildin sağlığını korumanız açısından süt içeren ürünler çok önemlidir. ayrıca her gün ayna karşısında yapacağınız 5 dakikalık yüz jimnastiği de mükemmel sonuçlar verecektir. Vitamin ve mineral takviyelerinin cildi olumlu yönde etkileyeceği de unutulmamalıdır. Bu nedenle sebze ve meyve tüketimini arttırmak oldukça önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git