5 Günde 5 Kilo Diyeti - saglikdas.com

5 Günde 5 Kilo Diyeti

5 Günde 5 Kilo Diyeti
3 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.322 kez okundu.

5 Günde 5 Kilo Diyeti Uygulaması;

Masa başında uzun süreli çalışma, dengesiz uyku ve beslenme, aşırı derecede fastfood tüketimi… vesaire sebepler fazla kilolara neden olmaktadır. Zaten hareketsiz bir yaşama sahipken bir de düzenli olarak spor yapmayınca kilolu beden kaçınılmaz oluyor. Fazla kilolara sahip birçok kişi kısa sürede çok kilo vermenin mümkün olup olmadığını sıkça sormaktadır. 5 günde 5 kilo diyeti ile bu mümkün.  Disiplinli bir şekilde vereceğimiz bu diyeti uygularsanız inanılmaz sonuçlar almanız mümkün. İşte kısa sürede kolay kilo vermenizi sağlayacak olan 5 günde 5 kilo diyeti:

1.Gün

Bu diyetimizin ilk gününde tek çeşit gıda tüketeceksiniz: haşlanmış patates. Sabah, öğle, akşam ve diğer ara öğünlerde sadece haşlanmış patates yemeniz gerekiyor. Tüketeceğiniz haşlanmış patateste bir sınır yok, istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Tek istenilen, tuz kullanmamanız. Bunun yerine baharat kullanarak patatesinizi lezzetlendirebilirsiniz. Patatesle beraber bol su tüketmeyi unutmayın.

2.Gün

Programın 2. gününde bol miktarda sebze tüketilmeli. Sabah, öğle, akşam ve ara öğünlerde istediğiniz sebzeyi istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Sebzeleri haşlayarak tüketiyorsunuz. Sebze üzerinde kesinlikle yağ kullanılmamalı. Haşlanmış sebzenin yanında salata ve marulu çiğ şekilde tüketebilirsiniz.

3.Gün

Programın 3. gününde et tüketilecektir. Haşlanmış olarak yada ızgarada pişirilerek tüketilecek eti, istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Et üzerinde kesinlikle yağ ve tuz olmaması gerekmektedir. Ayrıca, yağsız ton balığı ve tavuk etini, etin yanında tüketebilirsiniz. Bol su tüketmeyi kesinlikle unutmuyorsunuz.

4.Gün

Bugün ise meyve günü olarak geçmektedir. Sabah, öğle, akşam ve ara öğünlerde istediğiniz meyveden istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Tek istenilen, kesinlikle muz tüketmemenizdir. Meyvenin yanında bol bol su tüketmeyi kesinlikle unutmuyoruz.

5.Gün

Diyetimizin son günü ise yumurta günü olarak geçmektedir. Bu gün içerisinde istediğimiz kadar yumurta tüketebiliriz. Aşırı yumurta tüketimi, sizi rahatsız edebilir. O zaman diyet süt veya yoğurt da yumurtanın dışında tüketilebilir. Yine, bol su tüketimi kesinlikle unutulmuyor.

Yukarıda bahsettiğimiz programı uygularken kahve ve yeşil çay içebilirsiniz. Bu sıvıları tüketiminizde herhangi bir sınır yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git