Ab Rocket Mekik Aleti Özellikleri - saglikdas.com

Ab Rocket Mekik Aleti Özellikleri

Ab Rocket Mekik Aleti Özellikleri
20 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.041 kez okundu.

Ab Rocket Mekik Aleti Özellikleri Nelerdir

Spor yapmak, vücudu tam anlamıyla çalıştırmak, belli noktalarda biriken fazla yağları yakmak, sağlıklı ve formda kalabilmek adına çok önemlidir. Özellikle karın bölgesinde biriken fazla yağları yakabilmek için, mekik hareketi karın kaslarının çalışmasını sağlayan bir harekettir. Fakat bu hareket yapmak herkes için çok kolay olmayabilir. Bu hareketi kolaylaştıran mekik çekmeyi adeta bir eziyet haline gelmekten çıkaran bu müthiş aleti tanıyalım;

Ab Rocket Mekik Aleti Faydaları:

Düzenli ve sistemli bir çalışmayla, biriken fazla yağların yakılmasını sağlayan bu alet, mekik hareketinde özellikle yük binen bel ve sırt bölgesini yormayacak şekilde tasarlanmıştır. Sırtta ve boyun bölgesinde bulunan ve destek sağlayan minder sayesinde yorulmadan mekik çekebilmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Ab Rocket Mekik Aletinin Kullanılışı:

  • Sırtı kavrayacak şekilde aletin ortasına uzanın,
  • Boynun boşluğa gelmemesine dikkat ederek yaslanın ve kollardan kavrayın,
  • Harekete başlarken ayaklar yere basılmalı ve 45 derecelik bir açı oluşturulmalı,
  • Kavradığımız mekik aletinin kolları yardımıyla kendimizi yukarı çektikten sonra, vücudumuzu yere paralel hale gelene kadar geriye iterek mekik hareketini yapmış oluruz.
  • İlk çalışmaya başlandığında fazla yüklenilmemesi tavsiye edilir, karın kasları güçlendikçe mekik sayısı kademe kademe artırılmalıdır.

Ab rocket mekik aleti özellikleri itibariyle, sırt bölgesine destek olduğu için eklemlerin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Mekik hareketin karın bölgesine ağırlığın verilmesini sağlayarak, oradaki yağların harekete geçmesine ve yakılmasına yardım eder. Kolları da çalıştırarak sarkma gibi sorunları giderir ve toparlanmasını yardım eder. Vücudun çalışması sayesinde belli bir efor sarf edilerek, yağların yakılmasını vücuttan atılan ter ile de kilo vermeyi kolaylaştıran bu alet spor salonlarına gitme konusunda imkan bulamayan insanlara, çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git