Açık Kahve Saç Nasıl Elde Edilir - saglikdas.com

Açık Kahve Saç Nasıl Elde Edilir

Açık Kahve Saç Nasıl Elde Edilir
6 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 2.553 kez okundu.

Açık Kahve Saç Nasıl Elde Edilir?

Kuaförde açıcılardan yararlanarak açık kahve saç rengine ulaşmanız mümkündür. Fakat kuaförde bir anda saç renginizi değiştirmek saçlarınız açısından pek de sağlıklı değildir. Eğer saçlarınızın yıpranmasını istemiyor iseniz, evde belli zaman dilimleri içerisinde aynı renk boya uygulaması yaparak açık kahverengi saç rengini elde edebilirsiniz. Aşağıda açık kahve saç renginin nasıl elde edileceği konusunda tavsiyeler verilmiştir.

Açık Kahve Saç Rengi Elde Etme Yöntemleri

Açık renklere ulaşmak saçlarını sürekli koyu renge boyayan kişiler için uzun zaman alır. Çünkü bir anda koyu saç renginden açık saç rengine geçiş yapmak zordur ve geçiş yapılsa bile boya aktığında yine altta koyu saç rengi kalacaktır. Bu nedenle saçınızı yıpratacağı için tek seferde yapılan açma uygulamaları tavsiye edilmemektedir. Açık kahverengi saç rengine ulaşmak için ilk olarak saçlarınızı doğal tonlarda olan orta kahverengi tonlara boyayabilirsiniz. Bir ay ara ile üç defa yapacağınız uygulama sonrasında saçlarınız orta kahve saç renginin tonlarına ulaşmaya başlayacaktır.

Yıkandıkça saçın akması sebebiyle taban rengi artık siyah olmayacaktır. Yani kestaneye bakan ve kahverengi yansımaları olan bir saç elde edersiniz. Saçlarınızı ilk üç uygulamadan sonra herhangi bir boya markasının açık kahve saç rengi tonlarına boyamaya başlayabilirsiniz. Kendinize altı ay ile bir sene gibi bir zaman dilimi ayırmalı ve bu işlem için sabırlı olmalısınız. Bu sayede saçınızı kendiniz boyayarak sağlıklı bir şekilde açık kahve tonlarını elde edebilirsiniz.

Açık kahverengi boyalar, eğer kumral tonlarda veya sarının herhangi bir tonunda saçlarınız var ise saç tellerinize hemen ve daha iyi nüfuz edecektir. Açık bir rengi koyu tonlara çevirmek ise daha basit bir işlemdir. Buna karşın koyudan açığa dönmek zordur. Fakat birkaç uygulama gerçekleştirdikten sonra saçlarınız istediğiniz açık kahve saç rengi tonlarına dönmüş olacaktır. İlk uygulama sonrasında su nedeniyle boyaların akmasına rağmen birkaç uygulama sonrasında boya saç tellerine tutunarak boyanın akma durumu sona erecektir ve boya saçınızda eskisine göre daha kalıcı olacaktır. Bu nedenle işlemi yavaş yavaş yaparak saç rengini açmak daha sağlıklıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git