Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir - saglikdas.com

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
20 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 16.149 kez okundu.

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık karamel saç rengi nasıl elde edilir sorusu son zamanlarda saç rengine alternatif değişimler arayan kadınların cevabını merak ettiği sorulardan birisidir. Açık karamel saç rengi daha açık tonlarda olan bir saç rengidir. Koyu renklerin aksine size sert bir hava değil canlı ve hafif bir görüntü kazandırır. Bu nedenle oldukça sık bir şekilde tercih edilen açık karamel saç rengi nasıl elde edilir sorusuna cevap için aşağıdaki maddeleri okumanız yeterli olacaktır.

Açık Karamel Saç Rengine Çevirme Yöntemleri

Kumral saçları açık karamel saç rengine çevirme

Açık karamel saç rengi, kumral saç rengine sahip olanlar için en ideal saç renklerinden birisidir. Kumral veya küllü renk tonlarına sahip olan kişiler, açık karamel renk tonuna tek işlemde sahip olabilirler. Açık kumral veya sarı saçlara sahip olan kadınlar, açık karamel saç rengi tonuna sahip olmak için seçtikleri tondaki boyayı saçlarına direkt olarak uygulayabilirler. İlk boyamada karamel rengine dönen saçlar ikinci boyamayla birlikte açık karamel rengine sahip olabileceklerdir.

Koyu renk saçları saçık karamele çevirme

Saç renginiz siyah, kestane ve kahve tonlarındaysa açık karamel rengine ulaşmanız için birden çok kez aynı renge saçınızı boyamanız gerekecektir.

Siyah saç rengine sahip olan kişiler açık krem rengine hızlı bir şekilde sahip olmak için saç açıcıyı kullanmaları gerekmektedir. Bir defa uygulayacağınız saç açıcı sayesinde saçlarınız turuncuya dönük bir renk alacaktır. Dilediğiniz açık karamel tonundaki bir boyayı saçınıza uyguladığınızda istediğiniz açık karamel tonuna sahip olmanız mümkün olacaktır. saçlarını yıpratmak istemeyenler  ise saçlarını karamel tonlarına boyayarak saçlarının daha yumuşak tonlara sahip olmasına yardımcı olabilirler. Siyah saç rengi birkaç defa açık renklere boyandığında az bir miktarda da olsa kırılmaya başlayacaktır. Siyahı kırılmış olan sertliği size istemiş olduğunuz boyayı zaman içerisinde elde etme imkanı sağlamaktadır. Yukarıdaki belirtilen yöntemleri uyguladığınız takdire açık karamel saç rengine en doğru bir şekilde sahip olmanız mümkün olacaktır. saçlarınızın yıpranmamış olması bu aşamada dikkat etmeniz gerek hususlardan birisidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git