Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilmektedir - saglikdas.com

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilmektedir

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilmektedir
6 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 5.888 kez okundu.

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilmektedir?         

Yumuşak, canlı saçlar yaratmak ve yüz hatlarınızın yumuşamasını sağlamak için açık karamel saç rengi tonları kullanılmaktadır. Karamel saç tonları sık tercih edilen renklerdir. Açık renk bir saç tonuna sahipseniz saç rengini açık karamele çevirmeniz kolay olacaktır. Koyu renk saçlara sahipseniz biraz uğraşmanın sonunda mükemmel açık karamel renk tonunda saç renginiz olacaktır.

Siyah kestane ve kahve renk tonlarında saç rengine sahipseniz saçınızın rengini açmanız ve sonrasında açık karamel renkteki boyayı bir kaç kez uygulamanız gerekmektedir. Ancak koyu renk saçınızın rengini açmak için kullandığınız saç rengini açıcı ürünler saça zarar vermektedir. Bu nedenle saç rengini açıcı kullanmak yerini saçınızı karamel rengine bir iki kez daha fazla boyayarak saçlarınızda istediğiniz açık karamel rengine ulaşabilirsiniz.

Kumral renklerde ya da küllü renk tonlarında saç rengine sahipseniz, saçlarınız açık sarı renkte ise ilk ya da ikinci boyamada açık karamel renginde saçlara sahip olabilirsiniz.

Açık karamel saç rengi uygulaması yapmak istediğinizde sabırlı olmalısınız. Özellikle koyu renk saçlarda karamel ve açık karamel tonları koyu renk saç rengini kapatmada zorlanır. İlk ve ikinci boyamalarda açık karamel renkte olan boya koyu saç rengi üzerine uygulandığında akar. İstediğiniz açık karamel renkte saç rengi için defalarca aynı rengi uygulamak zorunda kalabilirsiniz. Ancak sacınızı boyama süreniz bir aydan kısa olmamalıdır. Aksi halde saçınız fazlaca ve sık sık boyandığı için saçınızda boyamadan kaynaklanan yanma, kaçınızın nemini kaybetmesi, saç kırılmaları görülmesi olasıdır. Saçlarınızın boyamadan kaynaklanan yanmalara maruz kalmaması için bir ay ara ile saçını boyayın. Saçınızın nemini kaybetmesi, kırılması, elektriklenmesi gibi durumlarla karşılaşmamak için saçınıza bakım maskesi uygulamanızı öneririz. Son yılların en moda saç rengine sahip olmayı hemen hemen bütün kadınlar ister. Çünkü karamel tonlardaki saç rengi bütün ten renklerine uyum sağlayabilecek çeşit ve tonlarda mevcuttur. İstediğiniz renk tonuna karar verdikten sonra sabırla saçınızı boyamanız ve bakımını da ihmal etmemeniz gerekir. Boyamadan yıpranan saçlarınıza evinizde bitkisel bakım kürleri hazırlayarak düzenli bakımlarını yaparak canlı ve yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git