Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir - saglikdas.com

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
28 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 5.549 kez okundu.

En Güzel Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık kumral saç rengi doğru şekilde uygulandığında oldukça çekici ve tercih edilen bir renk tonudur. Bu da açık kumral saç rengi nasıl elde edilir sorusunu oldukça önemli kılmaktadır. Çünkü bu konuda birçok püf noktası vardır. Öncelikle herhangi bir marketten açık kumral saç rengi boyası alınıp da bu iş yapılmaz. Her işin olduğu gibi saç boyamanın da bir düsturu vardır. Açık kumral saç rengi tonu, kolay elde edilebilen bir ton değildir. Boyama işleminden önce bazı hususlara dikkat etmek gereklidir. En önemli nokta ise boyanın, ne renk saçın üzerine yapılacağıdır.

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

  • Koyu renkli saç tonlarında yapılan boyama işlemi: Eğer saçınızın boyamadan önceki rengi koyu tonlarda ise yapacağınız ilk boyama etkili olmayacaktır. Bu tip saç rengine sahip insanların yapması gereken şey ilk olarak saçı açık kumral tonuna alıştırmaktır. Bu da ilk önce saçı açık sarıya boyamakla olur.İlk boyama işleminden sonra 1 ay kadar beklenir. Daha sonra saç tekrardan açık sarıya boyanır. Bu şekilde 6 ay boyunca saçı açık sarıya boyama işlemi sürdürülür. 6 ayın sonunda saçınız açık kumral renge hazır hale gelir.
  • Eğer saçlarınız: bakır, karamel ve koyu kumral tonlarında ise şu şekilde boyama işlemini gerçekleştirmelisiniz. İlk olarak yine saçınızı açık sarıya boyayın. Bu sefer 6 ay kadar beklemenize gerek yoktur. 1 – 2 boyama işleminden sonra saçlarınız açık kumral renge hazır hale gelecektir. Bu saç rengine sahip olanlar papatya suyunu kullanarak istenilen renge daha çabuk ulaşırlar. Bu uygulama ile saçlarınız hem beslenir hem de daha yumuşak olur.
  • Eğer saçınız açık renk ise zaten bu ton için doğuştan hazırsınız demektir. Saçınızı direkt olarak açık kumral renge boyayabilirsiniz. Hatta birkaç boyama işleminin ardından kelimenin tam manasıyla açık kumral renge ulaşmanız mümkün.

Yukarıda sayılan önerilere dikkat ettiğiniz müddetçe, açık kumral saç rengine ulaşmak için önünüzde hiçbir engelin kalmadığını göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git