Acısız Ağda Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Acısız Ağda Nasıl Yapılır

Acısız Ağda Nasıl Yapılır
6 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 5.387 kez okundu.

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Bayanlar için ağda yapmak en çok tercih edilen epilasyon yöntemidir. Fakat ağda sırasında tüyler kökünden alındığı için, acı çekilmesi doğaldır. Ağda sırasında acı çekmemekimkânsızdır. Fakat çektiğiniz acıları hafifletmek mümkündür. Acısız ağda nasıl yapılır? Sorusuna cevap olarak aşağıda sıraladığımız yöntemleri kullanabilirsiniz.

Ağda Yapılan Ortamın Önemi:

Ağda yaptığınız ortam çekilen acının önlenmesi için çok önem arz etmektedir. Özellikle sıcak ortamlarda yapılan ağda, çekilen acıları arttırarak daha çok hissetmenize yol açar. Bu nedenle ağda yapılan ortamın soğuk olması gerekir. Kış aylarında soğuk bir odada yaz aylarında ise, klimalı bir ortamda ağda yapmak, acılarınızı hafifletecektir.

Seçilen Ağda Çeşidinin Önemi:

Ağda yaparken seçtiğiniz ağda çeşidi duyacağınız acıları azaltabilir. Bu nedenle ağda çeşidi olarak sir ağdayı tercih etmelisiniz. Sir ağda derinize yapışmadan yalnızca tüylere ve tüy köklerine yapışarak, cildinizde acı hissetmeden, ağda yapma işlemini gerçekleştirmenizi sağlar. sir ağda yerine şekerli ılık ağdaları tercih etmeniz durumunda, derinize yapışacağından dolayı, daha fazla acı hissetmeniz kaçınılmazdır. Bu nedenle mutlaka sir ağdayı tercih etmelisiniz.

Acısız Ağda Yapmak İçin Zaman Seçiminin Önemi:

Ağda yaparken çekilen acıları en aza indirmek için, doğru zaman seçimi kesinlikle çok önemlidir. Özellikle bayanların regl dönemi ve regl dönemine kısa bir zaman kala, ağda yaptırmamaları gerekir. Regl dönemi yaklaştığında cilt hassaslaşır ve ağda yapılırken daha fazla acı hissedilir. Bu nedenle özel günler dışında ağda yapmanız önerilir. Bu sayede katlanmış acılar çekmemiş olursunuz.

Acısız Ağda İçin Krem Kullanımının Önemi:

Acısız ağda nasıl yapılır? Sorusuna en iyi cevap; Emla krem kullanmaktır.Ağda yapılırken acı çekmeyi önlemek için yapılması gereken en önemli ve iyi sonuç veren yöntem, şüphesiz ağda yapılacak olan bölgeyi hissizleştirmektir. Ağda yaparken çektiğiniz acıları en aza indirmek ve belki de hiç hissetmemek için, ağda yapmadan 1-2 saat kadar önce ağda yapılacak bölgeye, uyuşturma etkisi olan bir krem sürmektir. Sürülen krem sonrası yapılan ağda, acıyı hissetmemenizi sağlayacaktır.

Kullandığınız lokal uyuşukluk hissi yaratan Emla krem sonrası ağda yapmak, acıları en aza indirecektir. Çoğu Bayan Emla krem sayesinde, ağda yapılırken hiç acı hissetmediğini söylemektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git