Acnegen Kullanımı - saglikdas.com

Acnegen Kullanımı

Acnegen Kullanımı
20 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.907 kez okundu.

Acnegen Kullanımı Nasıldır?

Sivilce ilacı olan Acnegen A vitamini içerir. Cildin yağ oranını dengeleyerek aşırı yağlanmanın önüne geçer, böylece sivilce oluşumunu engellemiş olur. Cildin yenilenmesini sağlayan bu ürünü kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. İşte acnegen kullanımı sırasında dikkat edilecekler:

Acnegen Kullanımı ve Dikkat Edilecekler

Hamileler kesinlikle acnegen kullanmamalıdır. Kullanmaya başlamadan önce hamilelik testi yaptırmakta fayda var. Doktorunuz sizi bu konuda yönlendirebilir. Kullanmaya başladıktan sonra A vitamini kullanmaya son vermelisiniz. Acnegen kullanırken nemlendirici kullanmak çok önemlidir çünkü dudaklarınızda çatlama, vücudunuzda kuruma yapabilir. Hem dudaklarınız hem de bütün vücudunuz için iyi bir nemlendirici kullanmaya başlamalısınız. Kullanım süresi boyunca kan vermeye gitmeyin, ancak kullanmayı bıraktıktan bir ay kadar sonra kan vermeye gidebilirsiniz.

Acnegen kullanımı sırasında ve kullanımdan altı ay sonrasına kadar lazer tedavisi yaptırmayın, yaptırmanız cilt lekelerinin artışına neden olabilir. Bu ürünü kullanırken mutlaka güneş koruyucu kullanmaya özen gösterin.

Acnegenin kesinlikle kullanılmaması gereken bazı durumlar vardır. Bunlar; hamile olma durumu, içeriğindeki bir maddeye alerjinizin olması, soyaya alerjinizin olması, A vitaminin vücudunuzda yüksek oranda olması, tetrasiklin kullanmanız, trigliserit ve kolestrol seviyenizin söz konusu olmasıdır. Karaciğer, kalp, bağırsak, mide, diyabet, astım gibi rahatsızlıklarınız varsa, depresyon durumu söz konusuysa veya anoreksia gibi beslenme bozukluklarınız varsa ilaç kullanmadan önce bunları doktorunuza kesinlikle bildirmelisiniz. Kullandığınız başka ilaçlar varsa bunları da bildirmelisiniz.

Acnegen doktor tavsiyesi ve reçetesi ile kullanılan bir ilaçtır. Doktorun söylediği gibi kullanılması gerekir ve bunun dışına kesinlikle çıkılmamalıdır. Boğazınızda ve yemek borunuzda her hangi bir tahrişe neden olmaması için bol su ile kullanmalısınız. Çiğnememeli ve emmemelisiniz. İlacı kullanırken karaciğer fonksiyonlarının iyi çalışıp çalışmadığına bakmak için tahlil yapılmalıdır. Doktorun verdiği süre kadar ilaç kullanılmalıdır.

Acnegen kullanımı sırasında nefes almada zorluk, deri döküntüsü, boğaz, dudak, dil ve yüzde şişme görülürse hemen doktora başvurulmalıdır. Depresyon eğilimi, davranış farklılıkları, duyma sorunu, kusma, ishal, baş ağrısı, titreme, ciltte kabarma, sırt ve eklem ağrıları gibi durumlar söz konusu oluyorsa hiç vakit kaybetmeden doktorunuzla görüşmelisiniz. İlaç oda sıcaklığında saklanmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git