Adaçayının Faydaları - saglikdas.com

Adaçayının Faydaları

Adaçayının Faydaları
20 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.155 kez okundu.

Adaçayının Faydaları Nelerdir?

Saymakla bitmeyecek adaçayının faydaları aracılığı ile cilt ve saç maskenizi hazırlamanın tam zamanıdır. Tüm kozmetik devlerini geride bırakarak organik ürün kullanımını destekleyen adaçayı aracılığı ile hazırlayacağınız maskeler cildinizin dostu olacaktır. Canlı ve parlak saçlara sahip olmak isteyen bayanların vazgeçilmezi olacak adaçayı aracılığı ile doğal maskeler hazırlayarak kusursuzluğa imza atabilirsiniz. Evde bulunması gereken bitki türlerinin başında yer alan ada çayı güzel kokusu sayesinde temizleme işleminde de kullanılmaktadır.

  • Sahip olduğu vitamin ve mineraller aracılığı ile kişinin kusursuz bir görünüme sahip olmasını sağlayan ada çayı cilde ferahlık vermektedir.
  • Cildi temizleyerek onarım işlem sürecinin gerçekleşmesini sağlayan ada çayı aynı zamanda ciltteki ölü hücrelerin giderilmesini sağlar. Cilt dostu olan harika adaçayı sahip olduğu vitamin ve mineraller aracılığı ile cildi yenileyerek tazelik verir.
  • Adaçayı aynı zamanda terleme problemini de etkilemektedir. Kısa zaman zarfı içinde terleme sorununu durduran adaçayı aynı zamanda kaynatılıp kullanıldığında saçları besleyerek renk verir.
  • Ada yapraklarını kurutarak ezme işlemini gerçekleştirin ve karışıma tuz ekleyerek dişlerinizi masaj aracılığı ile fırçalayın. Bu işlem sonrasında dişlerinizde beyazlama sürecinin başlayarak ferahladığını hissedeceksiniz
  • Banyo işlemi sırasında küvetinizin içerisine ilave edeceğiniz bir tutam adaçayı banyo sırasında cildinizin rahatlayarak ferahlamanızı sağlayacaktır.

Ada Çayı ile Cilt Maskesi Tarifi

  • Kayısı çekirdeği
  • Adaçayı özü yağı
  • Doğal Bal

Mükemmel ada çayı ile cilt maskesi yapımı için kayısı çekirdeği, adaçayı özü yağı ve doğal bal karıştırılarak macun haline getirilir. Bu işlem sonrasında hazırlanan karışım cilde masaj aracılığı ile ince bir tabaka halinde sürülür. Yaklaşık 15 – 20 dakika bekleme süresinin ardından cilt ılık su aracılığı ile yıkanır. Gerçekleştireceğiniz bu işlem sonrasında cildinizin ferahlayarak tüm kirlerden arındığını hissedeceksiniz. Adaçayı maskesi cildin ihtiyaç duyduğu nemi karşılayarak pürüzsüz bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Kuru ciltler için biçilmiş bir kaftan olacak adaçayı maskesi epilepsi hastalarının kullanımına önerilmemektedir. Ada çayı aynı zamanda saçları derinlemesine temizleyerek yumuşak ve canlı bir görünüm elde edilmesini sağlar. Sizlerde ada çayının faydaları aracılığı ile kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git