Adriana Lima Makyajı - saglikdas.com

Adriana Lima Makyajı

Adriana Lima Makyajı
9 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.791 kez okundu.

Adriana Lima Makyajı Nasıl Yapılır?

Adriana Lima herkes tarafından çok fazla beğenilen Victoria Secret mankenlerinden biridir. Adriana doğal güzelliğinin yanı sırakullandığı makyaj teknikleri ile de adından söz ettirmektedir. Adriana Lima makyajının detayları aşağıda yer almaktadır. Sizde kendi ten renginize ve kıyafetinize uygun renkleri birleştirip güzel bir görünüme Adriana Lima makyajı ile kavuşabilirsiniz.

Adriana Lima Makyajı Yapılış Aşaması

 1. Cildinizi güzelce temizleyin daha sonra cildinizin üzerine cilt tipinize uygun bir nemlendirici uygulayın ve yaklaşık on dakika kadar bekleyin.
 2. Cildinizdeki renk tonu düzensizliğini ortadan kaldırmak için sivilcelerinizin ve lekelerinizin üzerine kapatıcı sürün. Daha sonra göz kısmınıza da kapatıcı uygulayın ve tek renk cilt rengine sahip olun.
 3. Sabitleyici bir pudrayı kapatıcı kullandığınız cildinize sürün. Bu sayede cildiniz daha canlı ve parlak görünecektir. Sabitleyici pudranın daha uygun bir görünüm kazandırması için pudra fırçası kullanarak sürmeye dikkat edin.
 4. Elinize bir bronzer alın ve kontör fırçası ile yüzünüzde gerekli oynamaları yapın. Bunun için elmacık kemiklerinizin ve burnunuzun daha kalkık görünmesi gerekmektedir. Aynı zamanda çene kısmının da daha geride durması lazımdır. Bu uyum için kontör kullanmanız gerekmektedir ve bronzer ile kontör yapabilirsiniz.
 5. Elmacık kemiklerinizin üzerine bronz bir allık kullanarak yanaklarınızda Adriana görüntüsünü tamamlayın.
 6. Kaşlarınızı kaş fırçası ile tarayın ve boşlukları doğal bir şekilde doldurun.
 7. Gözleriniz için göz bazı kullanmanız gerekmektedir. Göz kapaklarınıza göz bazını yedirin.
 8. Kırık beyaz bir farı göz kapaklarınızın her yerine sürün.
 9. Göz çukurunuzun oraya açık kahverengi bir far uygulayın. Bu sayede o bölgeye bir derinlik kazandırmış olursunuz.
 10. Toprak tonunda bir far ile göz altlarınızı belirginleştirin.
 11. Gözlerinizin üzerine aynı toprak tonundaki far ile gözlerinizin üst kısmına gölgelendirme yapın. Bu şekilde daha belirgin gözlere sahip olacaksınız.
 12. Kirpikleriniz için uygun olan rimel ile gözleriniz için son makyaj işlemini yapın. Daha uzun ve dolgun kirpikler için uygun olan rimeli kullanmanız gerektiğini unutmayın.
 13. Son olarak şeftali renginde bir ruj ile makyajınızı tamamlayın. Daha natürel renkler de kullanabilirsiniz. Fakat rujunuz dikkat çekici olmamalıdır. Bu makyajda sadece gözler ortaya çıkmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git