Ağda Lekesi Nasıl Geçer - saglikdas.com

Ağda Lekesi Nasıl Geçer

Ağda Lekesi Nasıl Geçer
9 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.110 kez okundu.

Ağda Lekesi Nasıl Geçer ?

Cilt üzerine yapılan ağda işleminden sonra derinin üzerinde kalan kahverengi lekelere ağda lekesi denir. Bundan dolayı ‘’ ağda lekesi nasıl geçer ?‘’ soruları sık bir şekilde sorulmakta ve cevabı merak edilmektedir. İlk olarak bu problemin nedeninin ağda işlemini yapan kişinin hatasından veya kişinin cildinin hassas olmasından kaynaklandığı söylenebilir. Ağda lekesi, genel olarak cilt renginden daha koyu bir renge sebep olduğu için kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Ağda işlemi sonucunda oluşan ağda lekesinin nasıl geçirileceği ile ilgili bilgi aşağıdaki tariflerde bulunmaktadır.

Ağda Lekesi Nasıl Geçer – Suna Dumankaya

Ağda Lekesine Karşı Doğal Yöntem Tarifi

  • Deniz tuzu ( yeterli miktarda )
  • Bebek yağı ( yeterli miktarda )
  • Lavanta yağı ( 1 çay kaşığı )

Ağda Lekesi Nasıl Giderilir ?

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Deniz tuzu, bebek yağı ve lavanta yağı karıştırılarak bir kap içerisine konulur. Burada dikkat edilmesi gerek nokta tuz fazla büyük olmamalıdır. Çünkü büyük tuz cilt üzerinde tahriş etkisi gösterebilir. Banyo sırasında elinizde bulunan karışım ile deri üzerinde bulunan ağda lekelerine masaj yöntemi ile uygulanır. Bu işlem ile ağda lekelerinin geçmesi planlanır.

Ağda Lekesi Nasıl Çıkar ?

Ağda Lekesine Karşı Ballı Karışım Yöntemi

  • Bebek pudrası ( 2 tatlı kaşığı )
  • Bal ( 2 tatlı kaşığı )
  • Limon suyu ( yarım tatlı kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bebek pudrası, limon suyu ve bal bir kap içerisinde karıştırılır. Ağda lekelerinin meydana geldiği kısma masaj yöntemi ile uygulanılır. Elde edilen karışım lekeli bölgeye uygulandıktan sonra 20 dakika bekleyin ve su ile durulayın. Haftada 2 kez yapılan bu yöntem ağda lekelerinin geçmesine yardımcı olacaktır.

Ağda Lekesi Nasıl Geçer İşte Tarifi

  • Limon suyu ( 1 tatlı kaşığı )
  • Elma sirkesi ( 1 çay kaşığı )
  • Su (1 tatlı kaşığı )

Limon suyu, su ve elma sirkesi bir kavanoz içerisinde karıştırılır. Bir adet pamuğun üzerine yapılan karışımdan bir miktar sürülü ve lekenin olduğu bölgeye yavaş bir şekilde uygulanır. 30 dakika bekledikten sonra durulama işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem yapıldıktan sonra bebek pudrası sürülmesi ve güneşe çıkılmaması tavsiye olunur. Bu tariflerle ‘’ ağda lekesi nasıl geçer? ‘’ sorunu bir problem olmaktan çıkmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git