Ağda Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Ağda Nasıl Yapılır

Ağda Nasıl Yapılır
9 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.655 kez okundu.

Ağda Nasıl Yapılır

En etkili vücut temizlik ürünlerinden olan ağda, klasik yöntemlerle evde yapılan ve marketlerden hazır olarak alınan olmak üzere iki çeşitte karşımıza çıkmaktadır. İstenmeyen tüylerin asırlardır en etkili çözüm yolu olan ağda, günümüzde çoğunlukla hazır olarak alınmaktadır. Ancak bir kısım ev hanımları hâlâ evde ağda yapmayı tercih etmektedir. Her iki şekli de hâlâ kadınlar tarafından en çok tercih edilen tüy temizleme ürünüdür. Acı eşiği düşük kişilerce pek tercih edilmeyen ağda için günümüzde anestezi içeren pomatlar üretilmektedir. Böylece acısız ağda yapmanın da yolu açılmıştır. Ağda yapmak için anestezi dahi yapılmasının nedeni, ağdanın diğer tüy giderme yöntemlerine göre çok daha etkili olmasıdır. Ağda öncelikle tüyleri tam kökünden aldığı için yeni çıkacak tüylerin daha cılız olmasına vesile olmaktadır. Ayrıca yaklaşık bir ay tüy sorunu yaşanmamasını da sağlamaktadır.

Peki, diğer tüy temizleme ürünlerinden çok daha etkili olan ağda nasıl yapılır? İlk dikkat edilmesi gereken şey, ağdanın yapılacağı alanın kuru olmasıdır. Bu, ağdanın yapıştığı alandan çıkarılabilmesi için oldukça önemlidir. Aksi takdirde ıslak alana yapışacak şekerli ağdanın çıkarılması zor olacaktır. Kıvamı iyi olan ağda vücudu iyice saracak, çekildiği zaman tamamen çıkarılabilecektir. Kıvamı iyi olmayan veya ıslak bölgeye yapıştırılan ağdanın geri çıkarılması sizlere zorluk yaratacaktır.

Ağda konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da ağdanın vücuda uygulanacağında ideal ısıda olmasıdır. Olması gerekenden soğuk olursa vücuda iyi yapışmayacak; sıcak olursa vücudu yakacaktır. En ideal ısı, ılık su kıvamındaki ısıdır.

Ağda yapılırken dikkat edilecek bir diğer unsur ise seriliktir. Ağda, sürüldüğü bölgeden hızla çekilmeli, ayrıca uygulamanın tamamı da süratle yapılmalıdır. Eğer bir bölgeye uygulandıktan sonra biraz bekleyip başka bir bölgeye geçilirse, arada geçen zaman zarfında vücut acıya karşı duyarlılaşacak ve bu, daha fazla acı yaşanmasına sebep olacaktır.

‘Ağda nasıl yapılır?’ sorusundan sonra yapıldığı bölgelere de değinmekte yarar vardır. Ağdanın en fazla uygulandığı bölge bacaklar olmakla beraber koltuk altlarında ve bikini bölgelerinde de etkili bir şekilde kullanılabilir. Her bölge için en temiz sonuç, ağda ile alınabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git