Ağda Sonrası Bakım Önerileri - saglikdas.com

Ağda Sonrası Bakım Önerileri

Ağda Sonrası Bakım Önerileri
6 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.019 kez okundu.

Ağda Sonrası Bakım Önerileri Nelerdir?

Ağda yapıldıktan sonra bakım yapmak, ağda sırasında oluşan cilt tahrişlerinin giderilmesi, sivilce ve lekelerin oluşmasını engellemesi açısından mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Ağda sonrasında cildinizde pek çok sorun oluşabilir. Bu sorunların önüne geçmek ve oluşmasını önlemek için, mutlaka bakım yapılmalı ve güneşe çıkılmamalıdır.

Ağda Sonrası bakım önerileri

  1. Ağda yapıldıktan sonra cildinizde oluşan kızarıklıklar için özellikle de genital bölgelere, nemlendirme özelliği yüksek olan bir krem uygulamalısınız. Bu kremleri eczanelerde bulabilirsiniz. Hava ile temas eden bölgeler için yine nemlendirici özelliği olan bir cilt kremi, kullanabilirsiniz.
  2. Epilasyon işlemi sonrası ağda yaptığınız bölgelerin güneşten korunması gerekmektedir. Güneşe çıkmayarak cildinizde tahriş oluşumunu önleyebilirsiniz. Ağda işlemi sonrasında güneşe çıkmak, cilt lekelerine davetiye çıkarır.
  3. Cildinizde oluşabilecek sivilceler ve kızarıklıkları gidermek için mutlaka ağda yaptığınız bölgelere, buz uygulaması yapmalısınız. Böylece tahrişi ve sivilce oluşumunu, önlemiş olursunuz.
  4. Ağda yapıldıktan 12 ya da 24 saat sonra cildinize ipek bir kese yardımıyla peeling yapabilirsiniz. Ağda sonrası yapacağınız peeling sayesinde cildinizde oluşan kahverengi lekeleri ve kızarıklıkları, giderebilirsiniz.

Ağda Sonrası Oluşan Kararma Ve Batıklar İçin Öneriler

  • 1 kâse tozşeker
  • 1 adet yumurta akı
  • 1 adet portakal kabuğu
  • 1 çorba kaşığı badem yağı

Verdiğimiz tüm malzemeleri birbirine karıştırıp etkili bir peeling malzemesi elde edebilirsiniz. Banyo öncesi cildinize uygulayacağınız bu yöntemi, peeling yaparak sorunlu bölgelerinize uygulamalısınız.

Uygulayacağınız cilt kreminizin içerisine 1 kaç damla limon sıkın. Cilt kreminizi vücudunuza uygulayarak zamanla cildinizde oluşan kararmaların gittiğini göreceksiniz. Koyulaşanderinizin tekrar eski haline gelmesi için, bu işlemi yapabilirsiniz.Ağda sonrasıbakımönerilerini, aşağıdaki yöntemleri kullanarak uygulayabilirsiniz.

Ağda Sonrasında Uygulanacak Bakım Yöntemleri

  • Cildinizde sir ağda uygulaması yapıldıktan sonra krem kullanmak yerine, bebe yağı ve portakal yağını karıştırarak cildinize uygularsanız, kremden daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.
  • Ağda sonrasında oluşacak kızarıklıkları gidermek ve sorunları etkili bir şekilde yok etmek istiyorsanız, mutlaka ağda işleminden sonra buz uygulaması yapmalısınız. Bunun için 3-4 adet buzu bir beze ya da poşete koyup ağda yapılan bölge ıslanmadan, bölgeye buz uygulaması yapabilir ve yaşadığınız sıkıntıları giderebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git