Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer - saglikdas.com

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer
3 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.864 kez okundu.

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Geçer?

Ağda sonrası sivilce oluşumu özellikle bayanların çok şikâyet ettikleri bir konudur. Ne yazık ki bu sivilceleri geçirmek için, piyasaya sürülen pek çok sağlıksız ürün bulunmaktadır. Oysa ağda sonrasında oluşan bu sivilceleri gidermek için böyle sağlıksız ürünlere gerek yoktur.

Ağda sonrasında sivilce oluşmasının nedeni, kıl köklerinin hızlı bir şekilde çekilmesinden kaynaklanmaktadır. Ağda sırasında hızlı bir şekilde yapılan bu işlem cilt altındaki bölgeleri uyararak sivilce oluşumunu tetiklemektedir.

Oluşan bu sivilceler küçük boyuttadır ancak yaygın durumdadırlar. Bu da görüntü olarak hoş değildir. Ağda sonrası sivilce nasıl geçer? Sorusuna cevap olacak pek çok yöntem vardır. Bu yöntemler hem acısız hem de masrafsız olarak yapılmaktadır.

  1. Ağda yapıldıktan sonra 2 saat boyunca ağda yapılan bölgeyi suyla temas ettirmemeniz gerekmektedir.
  2. İlk iki saat geçtikten sonra ağda yaptığınız bölgeyi doğal sabunla iyice köpürterek masaj yapa yapa yıkamalısınız.
  3. Uymanız gereken bir diğer kural ise ağda yapıldıktan sonra mikroplara açık olan havuzlara girmemektir. Havuz ve denizlerde mikrop kapma ihtimaliniz olduğundan ağda sonrası mikrop kapmanız olasıdır.
  4. Ağda sonrası sivilce oluşumuna engel olmak için alınması gereken önlemlerden bir diğeri ise vücudumuza dar gelen kıyafetlergiymemektir. Çünkü giydiğimiz bu dar kıyafetler vücudumuzu sıkar ve hava aldırmaz. Bu nedenle de sivilce oluşabilir.
  5. Ağda sonrası sivilce oluşumuna engel olmak için, ağda yaptığınız bölgeye peeling yapabilirsiniz.
  6. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise ağda sonrası terlememektir. Zira ağda sonrasında terlemek, sivilce oluşumunu tetikler.
  7. Sivilce oluşumuna sebep olan etkenlerden bir tanesi de bu bölgenin tahriş olmasıdır. Çünkü ağda yaparken hızlı bir şekilde çekilme işlemi, bölgenin kızarmasına ve acımasına neden olur. Bu durum sivilce oluşumunun en büyük sebebidir.

Ağda sonrası sivilce nasıl geçer? Sorusuna verilecek en iyi cevaplardan biri ağda yapılan bölgeye buz uygulaması yapmaktır. Bu tedavi yöntemi masrafsız ve kolay olduğundan, bayanların gözdesi haline gelmiştir. Bu uygulamayı yapmak için öncelikle bir poşetin içerisine bir miktar buz koyup, poşeti bir havluya sararak sivilcelerin bulunduğu bölgeye soğuk kompres yaparak, sivilcelerin oluşumunu engelleyebilir ya da oluşmuş olan sivilceleri kolaylıkla giderebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git