Ağız Estetiği - saglikdas.com

Ağız Estetiği

Ağız Estetiği
10 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.412 kez okundu.

Ağız Estetiği Nedir?

Ağız estetiği Ağız çevresinde oluşan çizgi ve kırışıklıklar için önemlidir. Ağız çevresinde oluşan kırışıklık ile istemediğiniz ve hissetmediğiniz ifadeye bürünerek karşınızdaki insanları etkileyebilirsiniz. Sizin yorgun, mutsuz ya da üzgün görünmenize neden olabilir. Ağız çevresinde meydana gelen kırışıklıklarda güneş, hızlı kilo verimi etkili olabilmektedir. Ağız çevresi kırışıklıkları için uygulanabilecek yöntemler hücre enjeksiyonu, endoskopik yüz germe, botoks, alt çene implantı, kimyasal peeling, fraksiyonel lazer uygulamalarıdır. Alt çene implantı ile yüz germe uygulaması birlikte yapılması uygun görüldüğü durumlar söz konusu olabilmektedir. Hücre enjeksiyonlarının uygulanması bir ila bir buçuk yıla kadar kalıcılık görülebilmektedir. Botoks uygulamaları üç veya dört ayda tekrarlanmalıdır.

Ağız estetiği ağız çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi canlılık kazanması için yapılmaktadır. Ağız çevresinde lokal anestezi yapılarak aşağı sarkan ve kırışan ağız çevresi gerdirilerek yukarı kaldırılmakta ve kırışıklıkların giderilmesi sağlanmaktadır. Ameliyat sırasında ağız çevresine işlem uygulanırken dudak formu değiştirilmeden hafif dokunuşlar yapılabilir. Ameliyat ile ağız estetiğinin sağlanması uzun yıllar kalıcılığını sürdürmektedir. Diğer yöntemler tercih edildiğinde zaman zaman uygulamaların tekrar edilmesi gerekmektedir. Bir kere de kalıcı ve etkili çözüm sağlayarak dolgu ve botoks yöntemleri ile ifadesiz yüze sahip olmaktansa biraz zahmete katlanıp ameliyat ile sarkan bölgenin kaldırılması işlemi ile defalarca uğramak zorunda kalmazsınız.

Sağlığınıza dikkat etmediğiniz, vücudunuz, cildiniz ve sağlığınız için zararlı ürünlerden uzak durmamanız da yaşlanmadan kırışıklık sorunları ile karşılaşmanıza neden olabilir. Bu yüzden yediğiniz besinlere dikkat etmeli, alkol ve sigaradan uzak durmalı, düzenli uyumalı, bol su içmeli ve güneşten korunmalısınız. Erkenden oluşan çizgi ve kırışıklıklar için sağlığınıza dikkat etmenizin yanında kalıtımsal olarak oluşan cilt sorunları içinde bitkisel olarak çözüm getirebilir, cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Yaş ilerledikçe metabolizma ve hareketlerin de yavaşlaması sonucunda kırışıklıklar ile karşılaşmak mümkündür. Her şeyden önce zararlı ürünlerden kesinlikle kaçının ve günde en az 1,5 litre su için. Vücuttaki su kaybı da cildin kurumasına ve kırışmasına neden olmaktadır. Ağız çevresi ya da vücudumuzda oluşan kırışıklıklar zaman içinde olacak ve olması gereken bir durumdur. Ancak kendinize dikkat edin, kendinizi sevin ve kırışıklıkları geciktirin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git