Ağız Yarası Tedavisi - saglikdas.com

Ağız Yarası Tedavisi

Ağız Yarası Tedavisi
7 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.281 kez okundu.

Ağız Yarası Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ağız yarası tedavisi günlük hayatta sıkça karşılaşılan ağız yaraları için oldukça merak edilen bir konu haline gelmiştir. Ağız yarasının birçok nedeni bulunmaktadır. Bunların arasında stres, düzensiz beslenme ve vücudun korunmasız kalması yer almaktadır. Ağız yarası son derece rahatsızlık verici bir durum olup şişlik, yanma, kızarıklık ve acı gibi etkiler uyandırır. Bitkisel yollarla ağız yarasının tedavisi mümkündür. Bunlardan bazılar şunlardır:

Doğal yollarla ağız yarası tedavisi

  • Kaya tuzu ( 2 çay kaşığı )
  • Ilık su ( 1 bardak )

Hazırlanması ve uygulanışı:

Su ile kaya tuzu karıştırıldıktan sonra her gün düzenli olarak bu su ile gargara yapılması gerekmektedir. Günde 4 defa olmak üzere her seferinde 30 saniye boyunca ağızda tutularak gargara yapılması gerekir.

 Adaçayı ile ağız tedavisi yöntemi

  • Su ( 1 bardak )
  • Adaçayı ( 10 gram )

Adaçayı su ile birlikte kaynatılır. Daha sonra bu su süzülür. Süzülen su ağızda gargara yapılır. Ağız yarası tedavisi olarak uygulanan bu yöntem sabah ve akşam olmak üzere her gün uygulanmalıdır. Adaçayı ağız yarası dışında boğaz ağrıları için de iyi bir tedavi aracıdır.

        Ballı tarif ile ağız yarası tedavisi

  • Kuru üzüm ( 1 tatlı kaşığı )
  • Bal ( 1 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanması:

Bal ve kuru üzüm karıştırılır. Bu karışım bir macun şekline getirilir. Oluşturulan bu macun yaraların üzerine sürülür. Ağız yarası tedavisi için bu tarif her gün uygulanmalıdır.

Ağız yarası tedavisi için bitkisel tarif

  • Ufalanmış Kekik ( 1 avuç )
  • Su ( 2 bardak )

Hazırlanışı ve uygulanması:

Ufalanmış kekik ve su ilk olarak kaynatılır. Karıştırılarak kaynatılan bu karışım 5 dakika sonra ocaktan alınır ve süzülme işlemi uygulanır. Süzüldükten sonra ılıması beklenir. Daha sonra gargara olarak günde birkaç defa uygulanır. Doğal olarak geliştirilen bu yöntem ile ağız yaralarının günlerce süren acısından kurtulmak mümkündür. Bu tarifler düzenli olarak kullanıldığında herhangi bir sorun kalmayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git