Aha Peeling - saglikdas.com

Aha Peeling

Aha Peeling
4 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.222 kez okundu.

Aha Peeling Önemi

Bayanlar ciltlerinin daha da güzel görülmesi için birçok yöntem denerler. Bu yöntemlerden bir tanesi de peelinglerdir. Aha peeling yöntemi de oldukça etkilidir ve özellikle akne izleri ve kırışıklıklar için ideal bir uygulamadır.Aha peeling yöntemine meyve asitli soyucular da denilebilir. Lezyonların önüne geçmek için oldukça etkili bir uygulama olan bu peeling yöntemi ile akne izleri, leke izleri ve ince kırışıklıklar önlenebilir. Bu peeling uygulaması sırasında, deriye Afra Hidroksil içeren bir solüsyon gönderilir ve bu solüsyon ile derinin üst tabakası temizlenerek, alt tabakasının iyileşmesi sağlanır. Dolayısıyla derinin altında var olan sorunlar iyileşerek, daha canlı bir görünüme sahip olursunuz.

Aha Peeling Zararları

Peeling uygulamasının içinde bir takım kimyasallar olduğu için, mutlaka uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Çünkü işlem sonrasında bir takım riskler mevcuttur.  İki çeşitten oluşan bu uygulama, lekelerin derinliğine göre farklılık gösterebilir. Derin ya da orta düzeyde kullanılacağına, uzman dermatolog karar verir.

Sivilceler İçin Aha Peelingde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İşlem sırasında yapılacak ortamın serin olması gerekir.
  • Tedavi sırasında oluşan ufak kabuklanmalar, kesinlikle ellenmemelidir. Çünkü iz kalma riski olasıdır.
  • Uygulamadan sonra 6 ay boyunca cildi güneş ışığından korumak gerekir.
  • Aha peelingden sonra mutlaka nemlendirici kullanmalısınız.
  • Tedaviyi yarım bırakmamalısınız. Çünkü işlem sonrasında daha parlak ve daha canlı bir cilde kavuşacaksınız.

Aha Peelingin Faydaları

  • Sivilce problemlerinin azalmasında
  • İnce çizgiler ve kırışıklıkların yok olmasında
  • Her türlü lekelerin giderilmesinde
  • Kuru ve düzensiz cildin düzenlenmesinde kullanılır.

Sivilceler için kullanılan bu yöntem sırasında, hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmezsiniz. Ancak çok az batmalar duyabilirsiniz. Bu da canınızı çok fazla yakmaz. Ayrıca aha peeling uygulamasını yaptırmadan önce, A vitamini içeren yüz temizleme jelleri verilir ve seans aralarında bu jelleri kullanmanız, tedaviyi daha etkili kılar ve daha kısa sürede çözüme ulaşmanızda yardımcı olur. Tedaviden sonra hassas olan cildinizi mutlaka korumalısınız. Ayrıca çeşitli yan etkilerle karşılaştığınızda ( kızarıklık, kuruluk, soyulma. gibi ) işlemi yaptırdığınız doktora gidip bu sorundan kurtulmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git