Ahmet Maranki Şifalı Bitkiler - saglikdas.com

Ahmet Maranki Şifalı Bitkiler

Ahmet Maranki Şifalı Bitkiler
3 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.130 kez okundu.

Ahmet Maranki Şifalı Bitkiler Hangileridir?

Ahmet Maranki şifalı bitkileribirçok bitkiyi inceleyerek oluşturmuştur. Çeşitli olan bitkiler iç ve dış hastalıkları tedavi etmek için kullanılır. Ahmet Maranki doğal olan sebze ve meyveleri insanlarda bulunan organlara benzetir. Önerdiği şifalı bitkiler ile sizde derdinize deva bulabilirsiniz. Bitkiler ve yararları şunlarıdır:

Isırgan Otu

Kullanıldığı alanlar: Sırt ağrısı, diz ağrısı ve ödemler ayrıca pek çok dert için kullanılabilir. Isırgan otu, hızlı bir şekilde sırt ağrısı, diz ağrısı ve ödemlerin geçmesini sağlar. Ahmet Maranki,ısırgan otunun ağrıyı azaltma gibi bir özelliği olduğunu ve bu bitkinin ödem atıcı olarak kullanılabileceğini açıklamıştır.

Soğan

Kullanıldığı alanlar: Kıl dönmesi.

Ahmet Maranki, soğanın sıklıkla yaşanılan kıl dönmesi sorununu tedavi ettiğini açıklamıştır. Kıl dönmelerinin üzerine uygulanması gereken soğan kürü ile kısa sürede bu problemden kurtulabilirsiniz.

Ceviz

Kullanıldığı alanlar: tiroid hastalığı ve beyin hücrelerinin gelişimi.

Ahmet Maranki, beyin hücrelerinin gelişimi için bol miktarda cevizin tüketilmesi gerektiğini açıklamıştır. Ayrıca tiroid hastalığı için de kullanılabilen ceviz içerisinde çeşitli şifalar barındırır.

Papatya

Kullanıldığı alanlar: Sakinleştirici özelliği vardır.

Papatya bitkisi, sakinleştirici bir özeliğe sahiptir. Özellikle menopoza giren bayanların kullanmasında fayda vardır. Menopoz evresindeki bayanlar papatya çayı ile sakinleşebilir.

Yeşil Çay

Kullanıldığı alanlar: Antioksidan özelliğine sahiptir.

Ahmet Maranki yeşil çayın mucizevi bir bitki olduğunu düşünür. Yeşil çay, hastalıklardan korunmak için önemli doğal bir ilaç özelliğine sahiptir.

Civanperçemi

Kullanıldığı alanlar: Miyom tedavisi, bağışıklık sistemi güçlendirici.

Civanperçemi, miyom tedavisi için kullanılabilir ve başarılı sonuçlar elde edilebilir. Aynı zamanda civanperçemi bağışıklık sistemini güçlendiren bir bitkidir.

 Ihlamur

Kullanıldığı alanlar: Öksürük, balgam sökücü.

Ihlamur bitkisi, öksürüğe iyi gelir ve balgam sökücü etkisi de vardır. Ahmet Maranki, ıhlamurun üst solunum yollarını yumuşatması için su ile kaynatılıp, demlenerek içilmesini önerir.

Karaturp

Kullanıldığı alanlar: Kronik öksürük.

Karaturp, kronik hale gelen öksürük için kullanılır. Kullanım için oyulur ve içine bal ilave edilir. Bu sayede öksürüğü kısa sürede geçirdiği açıklanmıştır.

Ebegümeci

Kullanıldığı alanlar: Balgam sökmek.

Ebegümeci, balgam problemine kısa sürece çözüm bulan şifalı bir bitkidir. Göğsün yumuşamasına yardım ederek rahatlamanıza olanak sağlar.

Sarı kantaron

Kullanıldığı alanlar: sinir sistemi düzenleyici, depresyon.

Sarı kantaron bitkisi, kaynatılıp çay olarak tüketilirse sinir sistemine iyi gelir. Bu yüzden depresyon tedavisinde kullanılır.

Maydanoz

Kullanıldığı alanlar: Regl ağrısı.

Maydanoz sapı, regl ağrılarını geçirmek için kullanılır. Ahmet Maranki ısırgan sapının da regl ağrılarına iyi geldiğini belirtmektedir.

Marul

Kullanıldığı alanlar: Sivilce.

Ahmet Maranki, kısa süre içinde sivilcelerin marul ile kaybolacağını açıklamıştır. Marul bitkisinin mikrop öldürücü özelliği sayesinde sivilceler tedavi edilir.

Sarımsak

Kullanıldığı alanlar: Saç dökülmesi.

Sarımsağın ve sarımsak yağının saç dökülmesini önlediğini açıklayan Ahmet Maranki, bu şifalı bitkinin aynı zamanda dökülen yerlerdeki saçların çıkmasını da kolaylaştırdığını söylüyor. Ayrıca sarımsak kürü zeytinyağı gibi saçı besleyici yağlar ile kullanılır ise etkisini daha hızlı gösterir. 

Roka

Kullanıldığı alanlar: Tiroid.

Roka, tiroidi tedavi edici bir özelliğe sahiptir. Roka ile bu hastalık son bulabilir. Tiroid tedavisi için doğal bir yöntem olarak kullanılabilir.

Soya Fasulyesi

Kullanıldığı alanlar: MS hastalığı.

Ahmet Maranki, MS hastalarının soya fasulyesi ile yüksek derecede tedavi edilebileceğini açıklamıştır. Bununla birlikte semizotunun da MS hastaları için şifa kaynağı olduğu unutulmamalıdır.

Lahana

Kullanıldığı alanlar: Şeker hastalığı

Bünyedeki yüksek şeker oranını düşürmek için kullanılan bir bitkidir. Ayrıca tere gibi bitkisel besinler ile birlikte tüketildiğinde şekeri normal ölçülere indirger.

Salatalık

Kullanıldığı alanlar: Şeker hastalığı.

Ahmet Maranki tarafından şeker hastalarına tavsiye edilen şifalı bir bitki daha vardır. Bu bitki salatalıktır. Kandaki şeker seviyesini salatalık ayarlar fakat fazla tüketilmemesi gerekir. Dozunda tüketilen salatalık, şeker hastalığının ilerlemesini engeller.

Ayrık Otu

Kullanıldığı alanlar: Karaciğer rahatsızlıkları.

Karaciğer problemi yaşayan hastalar ayrık otunu kullanabilirler. İçerisinde çokça A ve B vitamini vardır.

 Kereviz Yaprağı

Kullanıldığı alanlar: Prostat

Kereviz yaprağı, prostat hastaları için tedavi edici bir şifalı bitkidir.

Önemli

Ahmet Maranki şifalı bitkiler birkaç bitki karışımı ile birlikte kullanılır. Size aktarılan yukarıdaki şifalı bitkiler ile tedavi için Ahmet Maranki’nin sitesini incelemeniz gerekmektedir. Şifalı bitkilerle şifa bulmak için yapılan kürleri Ahmet Maranki’nin sitesinden öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git