Aile Diyeti - saglikdas.com

Aile Diyeti

Aile Diyeti
13 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.208 kez okundu.

Aile Diyeti Programı

Diyet yaparken iyi bir motivasyonun etkisi her zaman daha iyi sonuçlanır. Ailenizle beraber yapacağınız bir diyet, devamlılığınızı ve kararlılığınızı olumlu yönde etkileyeceğinden kilo vermede epey faydası olabilir. Hep beraber yapılan bir aile diyeti programı sırasında birbirinizi diyeti bozmama konusunda uyarabilir, motivasyonu üst sınırlara ulaştırabilirsiniz.

Ailecek sağlıklı bireyler olmak için aile diyetimizi uygulayabilirsiniz.

Kahvaltı için

Aşağıda verilen 5 kahvaltı seçeneği 250 kalorilik menülerdir. İçinden size en uygun olanı seçip, programınızı buna göre ayarlamalısınız. Yalnız dikkat etmeniz gereken şey bu menülerdeki yiyecekleri hepsinin kalori değeri belli olduğundan ve buna göre ayarlandığından, birbirileriyle karıştırmamanızdır.

1.Menü: Yoğurt ve Muz

Peynirli tost, 3 kaşık yoğurt, 1 adet muz. İsteğe göre bitki çayı içebilirsiniz.

2. Menü: Domates Suyu

1 dilim beyaz peynir, 1 ya da 2 dilim kepek ekmeği, 1 adet domates. Evinizde sıktığınız 1 bardak domates suyu.

3. Menü:  Haşlanmış Yumurta ve Tost

Yağsız peynirli tost, 1 adet haşlanmış yumurta. 1 bardak şekersiz açık çay.

4. Menü: Mısır Gevreği

1 kâse sütlü mısır gevreği, 3 kaşık yoğurt. Evinizde sıktığınız 1 bardak portakal suyu.

5. Menü: Sosis

Kepek ekmeğine tost, içinde ızgarada kızartılmış sosis, dana jambon ve kaşar peyniri. İçinde sos olmamalı. 1 bardak sıkılmış portakal suyu.

Öğle Yemeği için

Meyve salatası. 1 adet muz, 5 adet kivi ve 2 dilim karpuz. Yoğurtla beraber de yiyebilirsiniz.

Akşam Yemeği için

Akşamları taze meyve, sebze veya makarna çok aşırıya kaçmamak şartıyla yiyebilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir sebze yemeği veya meyveyi yiyebilirsiniz. Haftada 1 kez seçtiğiniz bir günde balık veya kırmızı et tüketebilirsiniz. Yalnız yiyeceğiniz makarnada çok ağır, kalorili soslar olmamalı. Bunun için 2 tane basit ve lezzetli makarna alternatifleri veriyoruz.

Fesleğen Soslu Makarna: 200 gram makarnayı haşlayın. Süzdükten sonra içine fesleğen koyup karıştırabilirsiniz. Dilediğiniz bir peynir çeşidiyle tatlandırın. Yalnız 1 tabaktan fazla yememeye özen gösterin.

Domates Soslu Makarna: Domates sosunu önceden bir tavada hazırlayın. Üzerine değişik kremalardan koyabilirsiniz. 1 paket makarnanın çeyreği kadar makarnayı haşlayın. Süzdükten sonra sosunuzla beraber karıştırabilirsiniz. Yanında kola gibi asitli içecekler tüketmemeye dikkat edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git