Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır

Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır
13 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.480 kez okundu.

Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj takımınız ne kadar kaliteli olursa olsun, ne kadar tecrübeli olursanız olun, yüzünüze yaptığınız makyaj belirli bir müddet sonra akmaya, dağılmaya başlar. İlk andaki ahengi ve uyumu daimi olarak korumak zordur. Cildin yağlı olması ve yanlış makyaj malzemesi kullanımı gibi faktörler makyajın daha da çabuk akmasına neden olmaktadır.

Akmayan makyaj elde etmek adına yüzün her bölümü için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Örneğin allık kullanımı, genel pudralama, kapatıcı kullanımı, göz makyajı gibi kendine has teknikleri olan makyaj işlemlerinin akmaması için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Sizlerle paylaşacağımız birkaç basit ip ucu sayesinde akmayan makyaj nasıl yapılır öğrenecek ve gün boyu makyajınızın akmamasını sağlayacaksınız.

Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır

Göz Kalemi Kullanımı

Eğer akmayan göz makyajına sahip olmak istiyorsanız eyeliner kullanmak yararlı olacaktır. Akmayan göz makyajının en önemli özelliği sabit olmasıdır. Sabit makyaj daha uzun süre gider. Bu tip makyajlar kadınların narin yapısını bir miktar azaltıp sert bir görüntüyü doğursa da uzun süre makyajınızın yüzünüzde kalmasını istiyorsanız bu gereklidir. Eyeliner yerine akmayan bir göz kalemi de kullanabilirsiniz. Bu şekilde hülyalı bakışlara sahip olabilirsiniz.

Kapatıcı Kullanımı

Kapatıcının akmayan makyaj yapımında önemi büyüktür. İlk olarak cilt renginizle aynı tonda olan bir kapatıcı edinin. Bu kapatıcıyı kullanma amacınız, göz makyajının akmamasını sağlamak değil, bir miktar aksa bile belli olmamasına yardımcı olmaktır. Edindiğiniz kapatıcınızı göz altına bir miktar sürün. Çok fazla kapatıcı kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Kapatıcıyı iyice dağıtın ve üzerine saydam pudra sürün.

Ruj Kullanımı

Ruj makyajınızın dağılmaması oldukça basit bir yöntemle sağlanabilir. Yapmanız gereken tek şey ten rengindeki pudrayı, dudak çevresine hafifçe sürmek. Bu sayede ruj etrafa taşmaz.

Krem Allık Kullanımı

Krem allık, kullanış bakımından pratik ve etkisi bakımından da etkin bir makyaj malzemesidir. Ancak krem allık yapısı itibariyle akmaya meyillidir. Krem allığın akmasını önlemek için kullanılacak en iyi malzeme saydam pudradır. Saydam pudrayla allığı koruma altına alabilirsiniz. Bu şekilde cilt makyajınız gün boyu sizinle kalır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git