Akne Lekeleri Nasıl Geçer - saglikdas.com

Akne Lekeleri Nasıl Geçer

Akne Lekeleri Nasıl Geçer
21 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.150 kez okundu.

Akne Lekeleri Nasıl Geçer?

Akneler hem çıktıkları zaman, hem kaybolduktan sonra başa beladır. Aknelerden kurtuldum derken bir de lekeleriyle uğraşmak zorunda kalırsınız. Hormonel ve çevresel faktörlere bağlı olarak bu lekelerin seviyesi değişiklik gösterebilir. Akne lekeleri nasıl geçer merak ediyorsanız bu yazıda cevapları bulacaksınız.

Aknelerden kesin olarak kurtulmak isteyip, kozmetik ürünleriyle vakit kaybetmek istemeyenler olabilir. Cilt bakım kremleri, doğal maskeler gibi leke giderici yöntemler uzun vadede işe yarayabilir veya yaramaz. Akne lekelerine kesin olarak 3 çözüm mevcuttur.

1. Çözüm: İlaç Tedavisi

Bir dermatolog tavsiyesiyle kullanacağınız kremler akne lekelerinin kaybolmasında etkili bir çözümdür. Bu kremler ciltteki sorunlu bölgenin ciltten atılıp yeni hücrelerin, dolayısıyla sağlıklı cildin oluşmasında yardımcı olur. Tedavinin süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 1 seneyi bulabilir. Tedavi süresinde güneş ışınlarına minimum miktarda maruz kalmak cilt açısından önemlidir.

2. Çözüm: Lazer Tedavisi

Akne lekeleri hızlı bir şekilde nasıl geçer diye soruyorsanız lazer yöntemini düşünebilirsiniz. İlaçlarla veya kremlerle zaman kaybetmek istemeyip hızlı bir şekilde kurtulmanın yolu lazer tedavisinden geçer. Bazı hastanelerin güzellik merkezi birimlerinde uygulanan lazer tedavisi, oldukça hızlı ve kesin çözüm sunar.

3. Çözüm: Kimyasal Peeling

Akne lekelerinin giderilmesinde hızlı çözümlerden bir diğeri de kimyasal peeling yöntemidir. Yine güzellik birimlerinin uygulayacağı tedaviyle bu lekelerden birkaç haftada kurtulmak mümkün. Bu işlemde ciltteki lekeler, kuvvetli peeling işlemi sayesinde soyulur ve yenilerin oluşmasında yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git