Akne Maskesi - saglikdas.com

Akne Maskesi

Akne Maskesi
21 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.029 kez okundu.

Akne Maskesi Uygulaması

Özellikle ergenlik döneminde çokça çıkan akneler, sıkıldığı zaman ya da her hangi bir etki ile karşılaştığı zaman daha büyük olur ve tedavi etmesi daha zor olur. Ergenlik döneminden kalan ve ya çeşitli faktörlerden dolayı sıklıkla çıkan akneleri, tedavi etmek sandığınız kadar zor değildir. Birkaç akne maskesi tarifi ile sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Hem de bu maske tariflerinin maliyetleri, o kadar da pahalı değildir. Bu maskeleri, evinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Akne Maskesi Hazırlanışı

Evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz, akne maskesi tarifi için gerekli olan malzemeler şu şekildedir:

  • 1 çay kaşığı bal
  • Yeterince limon suyu ( kendiniz tane olarak sıkmalısınız. )
  • 2 kaşık yulaf ( ezmesi )

2 kaşık yulafın içine, maske kıvamına gelinceye kadar, göz kararı limonu sıkın. Kıvamını tutturamadıysanız ve ya biraz sert oldu ise içine 1 çay kaşığı bal ekleyerek maskenizi inceltebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı, cildinize sürün ve bir miktar bekleyin. Aradan 10 – 15 dk. geçtikten sonra, yüzünüzü ılık su ile bolca yıkayın. Bu maske sayesinde sivilcelerinizden zaman içinde, kurtulabilirsiniz.

Bir diğer maske tarifi için gerekli olan malzemeler ise aşağıdaki gibidir:

  • 1 yemek kaşığı pudra
  • Ayva çekirdekleri ( 1 tane ayvanın içinden çıkarabilirsiniz. )

Ayvanın çekirdeklerini, akşamdan çıkarın ve suda kaynatın. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ve bu şekilde sabaha kadar bekletin. Sabah olunca ayva çekirdeklerini sudan çıkarın ve üzerine 1 yemek kaşığı pudra, ekleyin. Hazırlamış olduğunuz maskeyi en çok sorunlu olan bölgenize, uygulayın. Bu karışımın cildinizde 10 dk. kalmasını sağlayın ve ardından ılık su ile bolca yıkayarak, temizlenmesi sağlayın. Bu maskeyi 3 günde bir uygulamanız, sivilceleri büyük ölçüde yok edecektir. Eğer cildiniz çok hassas ise bu maskeyi 10 günde 1, uygulamanızı tavsiye ederiz.

Başka bir maske tarifinde ise gerekli olan tek şey:

  • 1 tane yumurta akı

Maskeyi uygulamadan önce, cildinizi güzelce temizleyin. Ardından 1 tane yumurtanın akını ayırın. Ayırdığınız yumurta akını, karıştırmadan cildinize direk olarak sürün. Maske yüzünüzde 4- 5 dk.Kaldıktan sonra, ılık su ile cildinizi temizleyin. Sivilcelerinizi yok eden bu akne maskesi, aynı zamanda, gözeneklerinizin açılmasına da, yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git