Akrep Burcu - saglikdas.com

Akrep Burcu

Akrep Burcu
21 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.175 kez okundu.

Akrep Burcu Özellikleri

Su grubunda yer alan Akrep burcu, çok arzulu hırslı ve tutkuludur. Fiziksel açıdan güçlüdür, istikrarlı, yeniliklere ve gelişmelere açık, kendini sürekli yenilemek isteyen örnek alınan, öncü azimli ve başarılı bir burçtur. Kötü özelliklerine değinecek olursak, çok kıskanç, kırıcı, kin barından, acımasız olabilen bencil ve diğer insanlardan faydalanmayı seven bir kişilik yapısının olmasıdır. Gezegeni Mars’tır. Yaratılış kitabında burcun sembolleri yer almaktadır. Karanlık bir burç olarak ta anılır. Toplumsal geçmişinde Girteb, yani iğneleyen olarak adlandırılmıştır. Yunanlıların efsanelerinde Apollo’nun atlarını korkutan büyük yaratık olarak görülür. Zodyak ta Orion ve Akrep yıldızları birbirine karşı ve zıt konumda yer alır.

  • Vücutta cinsel organları temsil eder.
  • Rengi koyu, kırmızı bordo dur,
  • Metali, demir,
  • Taşı opal taşı, 

Akrep Burcu İlişkileri

İlişkileri: Yoğun ilişkilerden, yakın olmaktan hoşlanır ve karşısındakine güven duymak ister. Bu yüzden birliktelikleri tartışmalı geçer. Beraberliklerinde hayatlarını değiştirecek unsurlar arar her zaman fazlasını ister. Bu nedenledir ki dayanılmaz olabilir partnerlerini kaçırabilirler. Sakin ve güven uyandıran biriyle birlikte olmalıdırlar. Ancak bu sayede ilişkileri uzun sürebilir. Geçici ilişkilerden çok uzun süreli birlikte olmak tutku yanlarını beslemek ihtiyacı duyarlar. Zevk sahibi ve özenlidirler. Otoriter olma isteği, çok çalışmasına hırslı olmasına, çok fazla tecrübe biriktirmesine bilgili olmasına İnsanlar üzerinde söz sahibi olmasına kapı açar. Seksi olmak onların yaradılışında vardır. Cinsel talepleri fazladır.

Avantajları: Akrep burcuyla birlikte olmak derin ve farklı duygusal tecrübeler yaşamanıza olanak verir. Güvendiği zaman sonuna kadar güvenmek ister. Gizemlidir, heyecanlıdır, yeniliklerden hoşlanır. 

Zayıf Yönleri: Kötü huylarından vazgeçmekte zorlanır. Kıskançlığı ve şüpheciliği karşısındaki insanı yorar. Sorunlara ve kopmalara yol açar. Sizi sürekli kontrol ve takip etmek isteyecektir. Akreple anlaşmak çok zordur ve sizi yönetmek isteyecektir.

Akrep Burcu Kadını

Pasif olmayan çok güçlü ve kararlı partner tercih eder. Seçeceği eşlerinden beklentileri yüksektir. Zayıf kişilerle iş ortaklığı bile kurmak yan yana gelmek istemezler. Tutkulu aşk aradığından basit ilişkilerle zamanını harcamak istemez. Hem duygusal hem iş hayatında fazlaca tatmin olmak ister. Azla yetinmez bütünü ister. Cinsellik onun için çok önemlidir. İhanete tahammül etmez ve affetmez. İntikam duyguları oldukça fazladır. İş hayatında dayanıklı ve azimli rekabet edicidir. Rakiplerini kolaylıkla ezecek sinsi bir şekilde yol alacak, başarı sağlayacaktır. Genelde tutumludur ama zevkleri için hiç düşünmeden birikimlerini harcayabilirler. Sabit düşüncelidir.

Akrep Burcu Erkeği

Duygularını gizleyen hemen açık etmeyen Akrep erkeği derin duygular duyarak çekici sadık bir partner arar. Baskın olan taraf olmaktan sözünün dinlenilmesinden hoşlanır. Cinsellikte uç noktada arzuludurlar. Bu nedenle kendilerine uygun olmayan kişilerle anlaşmak zordur. Uygun partneri ararlar. Soğukkanlı görünür zayıflıklarını belli etmezler. Gururludur, ihanet karşısında acımasızdır. Otorite kaybetmek istemez. Eş ve çocuklarını da yönlendirmek söz sahibi olmak ister. Kuralcı ve ısrarcıdırlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git