Akrilik Tırnak Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Akrilik Tırnak Nasıl Yapılır

Akrilik Tırnak Nasıl Yapılır
14 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 2.114 kez okundu.

Akrilik Tırnak Nasıl Yapılır ?

El güzelliği kadınların özellikle dikkat ettiği konulardan biridir. Düzenli olarak yapılan el bakımı ve tırnak bakımı genel manada istenilen etkiyi verir. Elin estetik açıdan güzelliği söz konusu olduğunda, tırnakların rolü oldukça büyüktür. Düzenli olarak manikürü yapılan ve uzatılan tırnaklar, çeşitli ojeleme işlemleri ile harika gözükebilmektedir. Özellikle french tarzı yapılan ojeler son derece hoş ve bakımlı bir el havası vermektedir.

Tırnakların düzgün bir şekilde ojelenmesi için bir miktar uzaması şarttır. Fakat bazı kadınlar çeşitli nedenlerle tırnak uzatamaz. Örneğin: tırnakları güçsüz ve çabuk kırılan kadınlar ya da tırnak yiyen kadınlar, tırnak uzatmakta zorluk çeker. Bu durumlarda protez tırnak kullanılmaktadır. Akrilik tırnak da protez tırnak tiplerinden biridir. Akrilik tırnak nasıl yapılır sorusunu sizler için cevaplayacağız.

Akrilik Tırnak Nasıl Yapılır, Nasıl Uygulanır?

  • Akrilik tırnağı tercih etmenin en yaygın sebebi, protez tırnağın çok çabuk donması ve tırnağa adapte olmasıdır.
  • İlk olarak protez tırnağın yapıştırılması yapılır. Yapıştırma işlemi tırnak ortasından başlar.
  • Tırnak sabitlendikten sonra tırnak törpüsü işlemine başlanır. Protez tırnak çok çabuk donacağı için törpüleme esnasında sıkıntı yaşanmaz.
  • Bu işlemden sonra da akrilik, tırnağa sürülür. Bu kısım akrilik tırnak yapımının en önemli kısmıdır. Akrilik sayesinde tırnaklarınız 3 boyutlu yapıdan kurtulur. Bu işlemden sonra tırnağın üst kısmı törpülenerek düzeltilir.Akrilik tırnaklarınız kolay kolay kırılmaz.

Akrilik Protez Tırnak Bakımı

Tırnaklarınız zamanla uzayacağından ilk günkü akrilik tırnak yapısı bozulacaktır. Bu sebeple 1 – 2 haftada bir tırnaklarınızın bakımını bir uzmana yaptırınız.

Akrilik Protez Tırnağın Çıkarılması İşlemi

Akrilik protez tırnaklarının çıkarılması işlemi oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey önce bir miktar suyu ısıtmak olacaktır. Daha sonra ısıttığınız suya bir miktar aseton eklemeniz gerekir. Hazırladığınız bu karışıma, tırnaklarınızı daldırıp bir müddet bekleyiniz. Akrilik protez tırnaklarınız bu şekilde kolaylıkla çıkacaktır. Fakat akrilik protez tırnaklarınızı çıkarmanız için uzman yardımı almanızı tavsiye ediyoruz. En doğru yol tırnağı yapan kişiye müracaat etmek olacaktır. Uzmanlar, bu konuda çeşitli maddeler kullanarak tırnakları çıkartmaktadırlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git