Alın Germe Ameliyatı - saglikdas.com

Alın Germe Ameliyatı

Alın Germe Ameliyatı
14 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.241 kez okundu.

Alın Germe Ameliyatı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt kırışıklıkları, belirli bir yaştan sonra tüm kadın ve erkeklerin sorunu olmaya başlar. Deri altındaki kolajenin esnekliğini kaybetmesi sonucu cilt gerginliğini yitirir ve daha gevşek bir hal alır. Yer çekiminin de etkisiyle cilt kırışmaya ve sarkmaya meyleder.Alın bölgesindeki kırışıklıkların başlıca nedenleri: yetersiz cilt bakımı, az su tüketme, sağlıksız beslenme, fazla mimik kullanma ve güneş ışığıdır. Bu etkenlere ne kadar dikkat etseniz dahi belirli bir yaştan sonra alın bölgesi ister istemez kırışır.

Alın bölgesindeki kırışıklıklara kesin çözüm getirecek en etkin yöntem alın germe ameliyatıdır. Estetik ameliyatı grubuna giren alın germe ameliyatlarında da bazı önemli hususlar vardır. Öncelikle estetik cerrahınızın alanında profesyonel olduğundan emin olmalısınız. Bunun için doktorun eski hastaları ile görüşmenizde yarar var. Ayrıca bu tarz ameliyatların fiyatları doktorun şöhretine ve hastanenin bulunduğu şehre göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu konulara dikkat etmenizde de yarar var.

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu ameliyatın fazla zor bir prosedürü yoktur. Öncelikle duruma göre lokal ya da genel anestezi yapılır. Çizgilerin dibinden kesme işleminden sonra germe işlemi yapılır. Bu ameliyatın bir diğer getirisi de kaşları da bir nebze kaldırmasıdır. Kaşların da kalkması kişiye daha genç ve estetik bir görüntü verir; fakat bu işlemin düzgün bir şekilde yapılabilmesi için doktorun deneyimli olması şarttır. Çünkü kaşlardaki orantısız kalkıklık tüm yüz ifadesini bozabilir. Bu ameliyat yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Ameliyat esnasında atılan dikişlerde estetik dikişlerdir.

Ameliyat Sonrası

Hemen hemen her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da çeşitli komplikasyonlar yer almaktadır. Alın bölgesinde morluk ve ödem oluşumu sık rastlanan problemlerdendir. Bu sıkıntılar yaklaşık 10 gün içinde geçer. Daha sonra dikişler alınır.

Alın Germe Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Bu ameliyat genel olarak 40’lı yaşlardan sonra yapılmaktadır. Yoğun alın çizgilerinden şikayetçi olan, kaşlarında düşüklük olan her kadın ve erkek bu ameliyatı yaptırabilir. Her ameliyatta olduğu gibi alın germe işleminde de bazı riskler yok değildir. Bu yüzden tüm sorumluluk hastaya aittir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git