Alındaki Sivilceler İçin - saglikdas.com

Alındaki Sivilceler İçin

Alındaki Sivilceler İçin
21 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.736 kez okundu.

Alındaki Sivilceler İçin Tavsiyeler

Sivilceler ergenlik döneminde başlar ve büyük yaşlara gelinceye kadar devam edebilir. Ancak insanlar bilmese bu bir cilt rahatsızlığıdır. Bazı kişilerden hafif bir dönemle hemen atlatılırken bazı kişilerde ise uzun dönemler geçmeyen ve kötü bir görünüm kazanır. Sivilce sorununu geçiren birçok yöntem vardır.

Eğer alındaki bu sivilceler zamanla geçmiyorsa ilerleyen günlerde kötü bir sonuçla son bulabilir. Bunlar deride çöküntüler ve lekeler olarak ortaya çıkar. Alındaki sivilcelerinin çoğunun nedeni stres ve hormonsaldır. Ölü derinin katmanlaşması ve gözeneklerin kapanmasıyla oluşan alındaki sivilceler için birkaç bitkisel yöntem tavsiyeleri aldık. Ünlü uzmanların tavsiyesi ise çok zor durumda kalınmadığı sürece sivilce ilaçlarının kullanılmamasıdır.

Alındaki Sivilceler İçin Çözümler

Kimyasal pelinler veya kimyasal içerikli ilaçlar kullanmak istiyorsanız lütfen uzaman bir cilt doktoruna gidiniz. Bu tür ilaçlar asla bilinçsizce tüketilmemelidir. Çünkü sivilce ilaçları karaciğeri olumsuz yönde etkiler. Öncelikle doğal yöntemlere başvurmanızı öneririz. Eğer alındaki sivilceler için bu yöntem yararlı gelmiyorsa bir doktordan yardım alınız. Alındaki sivilcelerin geçmesi için size birkaç madde halinde tavsiyelerde bulunacağız.

  • Günlük uyuma saatinizi aksatmayınız.
  • Günde mutlaka en az 2 litre su içiniz.
  • Cildinizi mutlaka temizlemeniz gerekmektedir.
  • Bol bol yeşil sebze tüketiniz.
  • Önceden de bildiğimiz 1 litre suyu kaynatıp buhar banyosu yapmak cildinize çok iyi gelecektir. Bu yöntemi haftada 2 kez yapmanız tavsiye edilmektedir.
  • Papatya maskesi uygulayabilirsiniz.
  • Malzemeler:1 litre su, 2 çorba kaşığı papatya

Yapılış aşaması: bir tencereye suyu boşaltın. İçine papatyayı da attıktan sonra kaynatınız. Kaynama işlemi bittikten sonra karışımı süzünüz. Elde ettiğiniz papatya suyuna havluyu koyunuz ve o havluya dayanabileceğiniz bir sıcaklıkta ise yüzünüze tutunuz. 15 dakika boyunca havluyu durmadan ıslatarak bu işlemi sürdürünüz. Daha sonra cildinizi ılık suyla yıkayınız. Bebek pudrasını cildinize uygulayınız. Ciltteki yağlanmayı bebek pudrası yok etmektedir.

  • Limon kolonyası kürü yapabilirsiniz
  • Yarım su bardağı limon kolonyasının içine 2 yemek kaşığı adaçayı atınız. Kavanozda iki gün bekletiniz. Bekleme süresi bittikten sonra her gün alındaki sivilcelere sürünüz. 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayınız.

Not: Bu uygulamaların hepsini cildiniz temizken yapmanız şarttır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git