Alkali Suyun Faydaları - saglikdas.com

Alkali Suyun Faydaları

Alkali Suyun Faydaları
14 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.558 kez okundu.

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

Alkali su ile ilgili her geçen gün daha fazla kitap yayınlanmakta, televizyonda daha çok konuşulmaktadır. Diyetlerde yerini alan alkali suyun faydaları saymakla bitmiyor. Bu alkalin suyun ne olduğunu, evde nasıl üretilebileceğini ve sahip olduğu faydaları sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Alkali su hücreleri yeniler, yaşlanmanızı yavaşlatır. Cilt sorunlarının oluşmasını engeller. Kronik hastalıkları önler. Romatizma gibi pek çok hastalığın oluşmasını engeller. Vücuttaki yağ hücrelerini parçalayarak aşırı yağ birikmesinin önüne geçer. Alkali su, pH seviyesi yüksel olan sudur ve bu türdeki su vücut için çok yararlıdır. Bir kere alkali suyun içindeki oksijen seviyesi daha yüksektir bu da içildiği zaman hücrelerin daha fazla oksijenle temas etmesini sağlayarak hücre yaşlanmasını geciktirir.

Cildimize Alkali Suyun Faydalari

Hastalık riski azalır. Aynı şekilde cilt yenilenir. Cilt sorunları ortadan kalkar ve sivilcelerden eser kalmaz.Pek çok hastalık, fazla asidik yani asit ağırlıklı besinlerin tüketilmesinden kaynaklanır. Günümüzde modern çağda beslenmenin çoğu asit ağırlıklı besinlerden oluşur. Fastfood, kızartmalar, aşırı et tüketimi, bunların hepsi vücuttaki asit oranını artırır. Bunu dengelemek için ise alkali besinler tüketmek gerekir. Ayrıca çeşitli yollardan vücudumuza giren toksik maddeler sadece ve sadece alkali su ile zararsız hale getirilebilir. Su zaten vücutta aşırı toksik maddelerin birikmesini engeller fakat bu alkali su olursa, biriken asit yapıdaki maddelerle çok daha iyi savaşılabilir.Ayrıca cilt bakımı konusunda da çokça faydaları bulunmaktadır.

Peki alkali suyun evde nasıl hazırlayabiliriz?

Bunun için karbonat ve iki litre su şişesine ihtiyacınız var. İki litre suyun içine bir çorba kaşığı karbonat koyun ve eriyene kadar karıştırın. Bu suyu hem olduğu haliyle içebilir, hem de hazırlayacağınız çayları bu suyla yapabilirsiniz. Soğuk veya sıcak olarak tüketebilirsiniz, faydasından bir şey kaybetmez.Görüldüğü gibi alkali suyun faydaları inanılmazdır. Hastalıkların çok arttığı ve çok yaygınlaştığı günümüzde alkali su tüketmek, sağlığın korunması açısından çok önemlidir. Vücutta asit yapılı toksinlerin birikmesini önlemek böylece hastalıkların oluşmasını engellemek için alkali su tüketilmelidir. Alkali su sizi hastalıklara karşı koruduğu gibi hücrelerinizi yenileyerek ve cildinizi besleyerek yaşlanmanızı da geciktirir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git