Alt Bacak İnceltme - saglikdas.com

Alt Bacak İnceltme

Alt Bacak İnceltme
26 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.724 kez okundu.

Alt Bacak İnceltme Yöntemleri

Orantılı vücut hatlarına sahip olmak, her kadının isteği ve dikkat ettiği bir durumdur. Ne var ki bazen diyetin bile etki etmediği vücut hatları, bayanların kendine güvenini kırar ya da kendiyle barışık olmadığı bu vücudu saklama gereksinimi duymasına neden olur. Orantısız vücut hattı sorunlarından biri olan alt bacağın kalın olması, sadece bacağın kötü gözükmesiyle kalmaz; aynı zamanda vücutta bir şeylerin ters gittiğini de gösterir. Hareketsizlikle oluşmaya başlayan bu yağların vücutta nerede toplanacağına, genetik yapı ve metabolizma karar verir. Metabolizma hızının yavaş olduğu insanlarda toplanmaya başlayan yağlar, stresle kalıcılık sağlar. Stres hormonu acıkmaya neden olduğu için alınan bu yağlar, sağlıksız olduğu kadar şekilsiz de görünür. Bu durumda metabolizma hızını arttırmak bir çözüm olacaktır.Günde üç sefer tıka basa yenileceğine; küçük öğünler halinde sık yemek daha doğru olacaktır. Bu öğünlerde yağlardan çok hafif yiyecekler tercih edilmelidir. Meyveler bu öğünler için birebirdir.Fındık gibi doymamış yağ içeren gıdaları da doymak adına kullanabilirsiniz.

Alt Bacak İnceltme Nasıl Yapılır?

Hamur işlerinden uzak durmak, en doğru çözümlerden biridir.  Çünkü yağı, unu ve şekeri içinde bulunduran bu yiyecekler metabolizmayla ters çalışmaktadır.En önemli etki egzersizlerle sağlanmaktadır. Yağların düzenli bir şekilde vücuda dağılması ve metabolizmanın hızlanması için hareket çok önemlidir. Spora her gün en az yarım saatinizi ayırmanız gerekir. Spora hızlı tempoda başlamak, sizi yormanın dışında spordan soğutur. Bu yüzden ilk, 10 dakika ile başlayıp zamanla süreyi arttırmak daha faydalı olacaktır. Pilates, alt bacak inceltme de tercih edilen sporların başında gelmektedir. Aerobik ve step de alt baldırı çalıştıran hareketler barındırır. Ancak bütün vücudu çalıştıran ve düzene sokan yüzme ise herkesin yapması gereken bir spordur. Bu tarz sporlara gitmek için ne zamanınız ne de paranız yoksa en etkili hareket, Sguart hareketidir. Bu hareket, aslında herkesin bildiği ama alt bacak inceltmede işe yarayacağından haberdar olmadığı bir harekettir.

Ellerinizi açarak dimdik ayaktayken oturup kalktığınızda, Sguart hareketini yapmış olursunuz. Bütün bunların yanında sıkılaştırıcı kremlerde size yardımcı olacaktır. Her gece egzersiz yaptıktan sonra tuzlu suyla ovularak masaj yapılan baldırlar, üzerine sıkılaştırıcı krem de sürüldüğünde, korktuğunuz kalın görüntüsünden kurtulup incelebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git