Altın Maske - saglikdas.com

Altın Maske

Altın Maske
29 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.562 kez okundu.

Altın Maske Evde Yapılışı ve Uygulaması

Doğal yollarla güzellik arayışı serüveninin lükse kaçan uygulamalarından biri olan altın maske yöntemi, ilk olarak Japonya’ da ortaya çıkmıştır ve insanların beğenisine sunulmuştur. Pahalı güzellik salonlarında yaptırılan altın maske, cildin üzerine altın folyo ya da jelatin ile uygulanmaktadır. Oldukça pahalı bir yöntem olan altın maske, zengin kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Yararları ise oldukça fazladır.

Eğer cildinizde yeni yeni kırışıklıklar oluşmaya başladıysa yapılan altın maske ile bu kırışıklıkların önüne geçebilirseniz. Ayrıca bu yöntemle estetik açıdan iyi görünmeyen cilt çizgileri de hemen yok olur.

Sıkı bir cilt arayışında iseniz bu maske tam size göre. Oldukça güçlü bir sıkılaştırıcı olan altın maske ile daha genç ve duru görünmeniz mümkün.

Altın maske ile sivilce oluşumu da ciddi ölçülerde azalmaktadır. Ayrıca koyu bir cilt rengine sahipseniz ve cildinizi açmak istiyorsanız altın maske bu iş için de bire bir. Bu maske cilt rengini açmakla da kalmaz cildinize pürüzsüz bir hava kazandırır.

Bu maske cilt lekeleri için de oldukça etkili. Ayrıca vücudun ölü hücrelerden arınmasını da sağlamakta.

Altın maskenin yaş sınırı yoktur. Her türlü kişide, hamilelerde, emzikli bayanlarda vs. herkes de bu maske kullanılabilir. Anti aging etkisi olan altın maske, cildin yaşlanmasın adeta durduruyor ve sürekli canlı ve ışıltılı kalmasını sağlıyor.

Bu maskenin cilt nemini koruyucu özelliği de oldukça etkili. Dolaylı olarak da bu maske sayesinde cildin esnek yapısı da korunabilmekte. Altın maskeyi meşhur güzellik salonlarında bulabileceğiniz gibi malzemeleri temin ederek evde kendiniz de yapabilirsiniz. İşte sizler için altın maske tarifi…

Evde Altın Maske Yapma

   Malzemeler

  • Bir miktar su
  • 1 çorba kaşığı beyaz veya sarı altın tozu

            Hazırlanışı

Altın tozunu bir kaba alın ve kremsi kıvam alana kadar su ekleyerek karıştırın. Daha sonra bu karışımı cildinize sürün. Bu şekilde bir müddet bekleyin. Maske kuruduktan sonra cildinizden maskeyi yavaşça çıkartın ve temizleme işlemini gerçekleştirin. Altın tozunu seçkin güzellik salonlarından edinebilirsiniz. Ayda bir bu maskeyi uygulayarak güzelliğe kavuşmak mümkün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git