Altın Rengi Göz Makyajı - saglikdas.com

Altın Rengi Göz Makyajı

Altın Rengi Göz Makyajı
29 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 3.268 kez okundu.

Altın Rengi Göz Makyajı Yapılışı

  1. Altın rengi göz makyajı genellikle beyaz tene sahip olan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Giyilen kıyafetlerin kombinasyonuyla uyumlu olduğu sürece abartısız bir şekilde yapılan altın rengi göz makyajı oldukça şık ve etkileyici olacaktır. Altın rengi göz makyajında yanaklar dudak kısmı göze batmamalı ve yalnızca gözler vurgulanmalıdır. Aşağıdaki maddelerde altın rengi göz makyajının bütün ayrıntıları detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Altın Rengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  1. Açık tonlarda bir far kullanarak göz kapaklarının tamamı ve göz altları hafif bir şekilde olacak kadar boyanır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise sürülecek olan farın çok ince bir şekilde uygulanacak olmasıdır. Sonuçta burada amaç altın renkli fara baz oluşturmaktır.
  2. Altın renk tonundaki farı fırçaya alarak göz kapağındaki göz çukuruna kadar uygulayın  ve bir fırça kullanarak hafif bir şekilde düzeltin.
  3. Altın renk far uygulamasında mutlaka gölge tekniği kullanılmalıdır. Altın rengi göz makyajı en için en uygun renk bakır tonlarıdır. Bakır renk tonlarında bir farı far fırçası yardımıyla göz çukurunu göz ucuna kadar renklendirin.
  4. İki renk arasındaki geçişi yumuşatmak için büyük bir fırça kullanarak göz üzerinde dikkatli bir şekilde gezdirin. Altın sarısı ve bakır renginin geçişini yumuşatın
  5. Gözaltına bakır renkli fardan far fırçası kullanarak hafif bir şekilde geçiş yapın. bu çizgi çok yumuşak  olmalı ve sert bir geçiş yapmaktan kaçınılmalıdır.
  6. Siyah eyeliner yardımı ile göz makyajına derinlik katmanız mümkün olmaktadır. Bu çizgi ile sürmüş olduğunuz eyeliner biraz kalın olmalı ve dileğe göre göz ucuna kadar uzatılarak kedigözü imajı verilmeye çalışılmalıdır.
  7. Siyah kalem ile göz altının iç kısmına kadar ilerleyerek bu bölgeye kalem çekin.
  8. Kirpiğin hacimli olması için bir rimel kullanarak kirpiklerinizin boyanmasını sağlayın. Eğer isterseniz takma kirpik kullanarak daha özel olan gecelerde  altın rengi göz makyajına sahip olmanız mümkündür.
  9. Altın rengi göz makyajının püf noktalarına dikkat ederek gözlerinizin daha alımlı ve bakımlı görünmesini sağlamanız mümkün olabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git