Ameliyatsız Yüz Gerdirme - saglikdas.com

Ameliyatsız Yüz Gerdirme

Ameliyatsız Yüz Gerdirme
21 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.159 kez okundu.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme Teknikleri

Genellikle yaşa bağlı olarak yüzde sarkmalar, eksen kaymaları ve kırışıklıklar görülür. Bunu nedeni, deri altındaki kolajen tabakasının elastikiyetini yitirmesi ve derinin yer çekimine yenik düşmesidir. Bu tarz deri problemlerini gidermenin en etkin yollarından biri cilt gerdirme ameliyatlarıdır. Lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılan bu ameliyatlar son derece ciddi ameliyatlardır. Son dönemlerde, teknolojinin de elişmesi ile birlikte ameliyatsız yüz gerdirme teknikleri ortaya çıkmıştır. Ameliyat korkusu olan insanların severek tercih ettiği bu yöntem temel olarak deri altına yollanan enerji ile sağlanmaktadır. Herhangi bir cerrahi işlem uygulanmayan ameliyatsız yüz gerdirme işleminin bir diğer adı da ” ultherapy ” dir.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Gittikçe popülerleşen ve sağlıklı etkilere sahip olan ultherapy’nin prensip olarak oldukça basit bir uygulaması vardır. Ultrasound adı verilen ses dalgalarının deri altına yollanması sonucu, buralardaki sorunlar giderilir. Bu ses dalgalarının kolajen yenilenmesine ve damarları gerginleştirmeye katkısı vardır. Çeşitli tetkikler sonunda, kolajen üretiminin bu işlemden sonra hızla arttığı gözlemlenmiştir. Sonuç olarak da deri çabuk bir şekilde toparlanarak sıkılaşmıştır.

Cerrahi operasyonların avantajı tek seferde halledilmesidir. Ameliyatsı yüz gerdirme işleminde ise tek seans yeterli olmamaktadır. Fakat ultherapy’nin iyileşme süreci, cerrahi operasyona kıyasla çok daha kısadır. Genel manada cerrahi operasyondan daha avantajlı olan ultherapy yöntemi dün dünya tarafından kullanılmaktadır.

Ameliyatsız yüz gerdirme işlemi nadiren tek seansla sonlanmaktadır. Genellikle 3 – 4 seans süren bu yöntemin seans sayısı yüzdeki kırışıklıklara ve sarkıklara bağlıdır. Klinik ortamlarda yapılan bu tedaviyi uzman olmayan kişilere asla yaptırmayınız. Eğer ultherapy hizmeti almak istiyorsanız, kliniğin geçmişini etraflıca araştırınız. Bu tedaviyi kullanan hastalarla görüşünüz. Ve uzman kişi hakkında da malumat edininiz.

Ultherapy işleminin iyileşme süreci neredeyse yoktur. Çünkü cildinize herhangi bir bıçak ya da dikiş darbesi atılmaz. Genel olarak seans sonunda günlük hayatınıza devam edersiniz. Sadece bu işlemin bir miktar radyoaktivite içerdiğini bilmek gerekir. Bu konuda doktorunuz size gerekli bilgileri sunacaktır. Seans sonlarında cildinizi korumanız gerekebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git