Amerikan Fönü Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Amerikan Fönü Nasıl Yapılır

Amerikan Fönü Nasıl Yapılır
22 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.882 kez okundu.

Amerikan Fönü Nasıl Yapılır ?

Günümüzde bayanlar saçlarını düz bir görünüme kavuşturmak için, brezilya fönü yaptırırlar. Ancak Amerikan fönü, diğer fönlerden farklı olarak, saç tellerine daha fazla etki eder ve adeta botoks etkisi, yaratır. Bu fön sayesinde, saç tellerinize zarar vermeden, ekstra hacim kazandırarak, hayallerinizi süsleyen, düz saçlara sahip olabilirsiniz.

Aşağıda nasıl yapılacağını anlatacağımız Amerika fönünü, evinizde ve ya kuaförlerde hızlı bir şekilde, uygulayabilir ve uygulama açısından daha kolay olan, düz saçlara sahip olabilirsiniz.

Amerikan Fönü Nasıl Yapılır-Detaylar

  • Amerikan fönünü yapmadan önce, saçlarınızın mutlaka kuru olması gerekir. Islaksa da, saçlarınızı kurutmalısınız.
  • Ardından ellerinize eldiven giyin ve malzemeyi bir kaseye boşaltın. Uygulamanın daha kolay olması için, saçlarınızı 4 eşit parçaya, ayırın.
  • Ayırdığınız her saç parçasına, keratin losyonunu sürün ve bu şekilde bir süre bekletin.
  • Aradan 30 dk. geçtikten sonra, düzleştirme işlemini, kıvırcık ve ya dalgalı olan saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 

Saçlarınız aşırı derecede kıvırcık ve kabarık ise; 24 saat ya da 48 saat arasında bekletebilirsiniz.

Saçlarınız çok kıvırcık değil ve hafif dalgalı ise; 12 saat ya da 15 saat arasında bekletmeniz, yeterli olacaktır. Saçınıza uygun olan bekleme süresini seçin ve daha sonra saçınızı şampuan ile yıkayın. Ardından saç kreminizi ve saç maskenizi uygulayın.

NOT: Amerikan fönünü yapmadan önce, saçlarınızın mutlaka kuru ve temiz olması gerekir. Saçlarınızı dümdüz yapmak istiyorsanız, yani tam sonuç almak istiyorsanız, düzleştirme işlemini 7 kere, uygulamanız gerekir.

Amerikan Fönünün Avantajları Nelerdir?

Amerikan fönü, brezilya fönü ile kıyaslandığında, sağlık açısından bir çok artı yönü vardır. Amerikan fönünün en belirgin özelliği ise, hiçbir şekilde kanserojen madde bulundurmamasıdır. Ayrıca bu fön şeklinin, saç derisi üzerinde hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur. Amerikan fönü ile aylar boyu kalıcı olacak, düz saçlara sahip olabilir, kıvırcık ve kabarık saçlarınızdan, kurtulabilirsiniz. Düz saçlar, size tarama kolaylığı sunacak ve estetik açıdan da, son derece güzel bir görünüme, kavuşturacaktır.

Amerikan fönü nasıl yapılır? Diye merak edenler için hazırladığımız, bu yazıyı okuyarak,  evde uygulayabileceğiniz gibi, kuaförlerde de yaptırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git