Ananas Maskesi - saglikdas.com

Ananas Maskesi

Ananas Maskesi
14 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.352 kez okundu.

Ananas Maskesi ve Yapılışı

Tropik bir meyve deyince ilk akla gelenlerden biri olan ananas, içinde demir, kalsiyum, A, B, C gibi vitaminler bulundurur. Ciltteki kolajen miktarını arttıran ananas sayesinde cildiniz daha genç ve pürüzsüz görünür. Özellikle kuru ciltlerin yumuşamasını ve nemlenmesini sağlar. Aşağıda kullanmak isteyebileceğiniz ananas maskesi tariflerinden birkaç tanesini verdik.

Işıltı Veren Ananas Maskesi:

Bir dilim ananası rendeleyin. İki çay kaşığı bal ve on damla buğday yağını rendelenmiş ananasla karıştırın. Cildinizi önceden temizlerseniz ve peeling yaparsanız, maskenin daha etkili olmasını sağlamış olursunuz. Maskeyi cildinize sürdükten sonra on beş dakika bekleyin ve sonra yıkayın. Bu maskeyi iki haftada bir uygulayabilirsiniz. Düzenli uyguladığınızda yüzünüzdeki şişliğin azaldığını, göz altındaki morlukları giderdiğini ve cildinize doğal bir parlaklık verdiğini göreceksiniz.

Cilde Canlılık Veren Ananas Maskesi:

Dört tatlı kaşığı Hindistan cevizi sütü ve küçük küçük doğranmış dört dilim ananası karıştırın. Cildinize sürüp on dakika bekleyin. Sonrasında ıslatılmış bez yardımıyla yüzünüzü silin. Hassas ciltler için uygun olan bu maskeyi iki haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Ananas Maskesi:

İki tatlı kaşığı ananas ve iki tatlı kaşığı balı karıştırın. Daha önceden temizlediğiniz cildinize sürün. Haftada bir düzenli olarak uyguladığınızda cildinizin sıkılaştığını ve canlandığını göreceksiniz.

Yumuşak Bir Cilt İçin Ananas Maskesi:

Üç dilim ananası ve yarım çay bardağı kavrulmamış bademi robottan geçirin. Karışımı yüzünüze sürüp on beş dakika bekleyin. Sonra yıkayın. Bunu haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Cildinizin daha yumuşak olmasını sağlayan bu maske aynı zamanda cildinizin doğal bir şekilde parlamasını sağlayacaktır.

Yukarıda verilen ananas maskesi tariflerinden cildinizin ihtiyacı olan bir tanesini seçip uygulayabilirsiniz. Şişlikler ve morlukları gidermek için ışıltı veren ananas maskesini, hassas bir cildiniz varsa cilde canlılık veren ananas maskesini, cildinizi sıkılaştırmak için cilt sıkılaştırıcı ananas maskesini ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yumuşak bir cilt için ananas maskesini uygulayabilirsiniz. Düzenli uygulama sonucu farkı görecek, ananasın faydaları yardımıyla istediğiniz cilde kavuşmuş olacaksınız. Tropik dünyanın bir hediyesi olan ananastan cildinizin de faydalanmasına izin verin. Bu tür maskeler ile cilt bakımı yaparak cildinizi mükemmel bir hale getirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git