Angelina Jolie Makyajı - saglikdas.com

Angelina Jolie Makyajı

Angelina Jolie Makyajı
21 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.227 kez okundu.

Angelina Jolie Makyajı Yapılışı

Ünlüler her daim insanların estetik yaklaşımlarını etkilemiştir. Her dönemde ön plana çıkan bir ünlü vardır ve hemen ardından bu ünlünün makyaj uygulaması, diyeti, spor alışkanlıkları ve hayat ritmi hakkında yazılar gündeme gelir. Angelina Jolie uzun yıllar ekranlarda olan en ünlü kadın Hollywood starlarında biridir. Bu etkin rolü ise bir nebze de olsa güzelliğine borçludur.

Angelina Jolie makyajı olarak tabir edilen makyaj, temelde doğal görünümlü makyajdır ve birkaç hilesi vardır. Ayrıca sıradan makyajlardan daha farklıdır ve kendi çapında bir orijinalliğe sahiptir. Göz çevresine yapılan makyajla marjinal bir bakış elde edilir ve çeşitli yöntemlerle de dudak olduğundan daha dolgun gösterilir. Bu yazıda Angelina Jolie makyajının püf noktalarını sizlerle paylaşacağız.

Angelina Jolie Makyajı Nasıl Yapılır

  • İlk aşamada cildin derinlemesine temizlendiğinden emin olunmalıdır. Hemen ardından nemlendirme işlemine geçilir. Daha sonra tek renk cilt görüntüsünü sağlamak için fondöten kullanılır. Bu aşamaya kadar olan kısım temel manada doğal görünümlü makyajla hemen hemen aynıdır. Fondöten kullanımını asla abartmayın. Unutmayın bu makyaj uygulamasında önemli olan gözler ve dudaklardır. Bu bölgeler ön plana çıkarılarak estetik bir görünüm sağlanır.
  • Bir diğer aşama kaşları belirginleştirmeye yöneliktir. Kaş kemiğinin alt kısmına bej rengi far sürün ve dağıtın.
  • Şeftali rengi far edinin ve bu farı göz kapağınıza hafifçe sürün.
  • Daha sonra göz çevresi için gölgelendirme işlemine geçin. Kiremit rengi farınızı göz kapağınızın bitim kısmına eyeliner sürer gibi sürün.
  • Koyu bir göz kalemi ile göz kapağınızın üstünü çizgi şeklinde boyayın. Daha sonra boyayı dağıtın.
  • Gözlerin alt ve üst kısmına çekik göz ifadesi vermek için eyeliner sürün. Bu işlemi dikkatle yapın.
  • Takma kirpik kullanın. Ve kirpiklerin ucuna rimel sürün.
  • Dudak makyajında ise doğal renkleri kullanın. Tavsiye edilen renk ise yine şeftali rengi. Dolgun dudaklar için dudak kalemini dışa doğru sürün.
  • Son olarak da şeftali tonunda seçilen allıkla makyajınızı bitirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git