Anti – Aging Maske Tarifi - saglikdas.com

Anti – Aging Maske Tarifi

Anti – Aging Maske Tarifi
22 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.291 kez okundu.

Anti – Aging Maske Tarifi İle Cilt Bakımı

Anti – aging maske tarifi ile yaşlılık belirtilerinden kurtulmanız mümkündür. Cildinizin olgunlaşması ile birlikte ölü derilerin yeniden canlanması ve yaşlılık belirtilerinden kurtulmanız için yapmanız gereken bazı uygulamalar gündeme gelebilmektedir. Olgun ciltler zamanın avantajlarından uzaklaşmış ve artık sık sık bakım isteyen bu yönden kurtarılmayı bekleyen cilt yapılarıdır. Olgun cilt yapısı zaman ile birlikte deri altındaki hücrelerini öldürür. Dolayısıyla genç kalmak için bu ölü ciltlerin harekete geçmesi gerekmektedir. Aşağıdaki tarifler sayesinde cilt sorunlarından kurtulmanız mümkündür. Anti – aginig maske ile deri kendisini toparlar. Bundan dolayı cilt neme doyar ve gerekli vitamin cilde sağlanarak diri bir cilt dokusuna sahip olunması daha kolay bir hale gelir.

Anti – aging maske tarifi-hazırlanışı

  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 taze fincan yabanmersini
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 1 fincan siyah çekirdeksiz üzüm
  • 1 çay kaşığı zarf jelatin tozu

Hazırlanışı ve uygulanması:

İlk olarak belirtilmesi gereken noktalardan biri de üzümün çekirdeksiz olmasıdır. Çekirdeksiz üzümü ve yaban mersinini yıkadıktan sonra yaban mersinini yıkayın. Daha sonra bu malzemeleri brendıra koyun ve içerisine limon suyu,  bal ve toz jelatin ekleyin.  Bu karışımı blendırdan geçirdikten sonra anti – aging maskeniz hazır hale gelecektir.

Anti aging maskesinin uygulanma şekilleri

Anti – aging maskesinin tarifi için hazırlamış olduğunuz karışımı kullanmadan önce buzdolabına koymanız gerekmektedir. Buzdolabında hazırlamış olduğunuz bu karışımı 10 dakika boyunca dinlendirin. Temizlenmiş cildinizin üzerine maskeyi özenli bir şekilde uygulayın. Bu maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra 10 veya 15 dakika boyunca bekleyin. Hazırlamış olduğunuz bu maskeyi düzenli bir şekilde 4 veya 5 gün boyunca her gün uygulayın. Bu günlerden sonra anti – aging maskesini haftada bir defa uygulamış olmanız yeterli olacaktır. Bu maske içerisinde bulunan yabanmersini hassas ve kuru ciltler için bol miktarda mineral ve vitamin içermektedir. Bu sayede cildinizin gerilmesi ve canlı bir hal alması sağlanır. Bu maske aynı zamanda içerisinde bal da bulundurur. Bala karşı alerjisi olan kişiler dikkatli olmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git