Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır - saglikdas.com

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır
7 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.909 kez okundu.

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Argan yağı kozmetiksektöründe pek çok alanda kullanılır. Argan yağını kurumuş donuklaşmış, mat, saçlarınız için kullanmak istiyorsanız saç bakımı yapabilir, saç maskesi olarak kullanabilir, saçlarınızın uzamasına katkıda bulunabilirsiniz.

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır

Saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız, argan yağı kullanarak saç dökülmelerini önleyebilirsiniz. Saç dökülmeleri için argan yağı nasıl kullanılır?

Malzemeler

  • 1 adet yumurta sarısı
  • 2 çay kaşığı ozon yağı
  • 2 çay kaşığı argan yağı

Hazırlanışı

Argan yağı, ozon yağı ve yumurta sarısını, bir kap içerisinde karıştırarak saç diplerine ve saç tellerinize sürün. Saçlarınızın dökülmesini önlemek için 45 dakika beklettikten sonra yıkayıp durulayın. Bu karışımı haftadabir kez kullanarak saç dökülmelerinin önüne geçebilirsiniz.

Saçlarınıza bakım yapmak, canlandırmak, dökülmelerin önüne geçmek için argan yağının sayısız faydalarından yararlanabilirsiniz. Saçlarınızın hızlı ve sağlıklı bir biçimde uzamasını istiyorsanız da argan yağından faydalanabilirsiniz.Argan yağı saça nasıluygulanır?

Saçlarınızın Hızlı Bir Şekilde Uzaması İçin Argan Yağı Uygulaması

Malzemeler

  • 5 yemek kaşığı argan yağı
  • 5 yemek kaşığı susam yağı
  • 5 yemek kaşığı badem yağı
  • 4 tatlı kaşığı çam terebentin yağı

Hazırlanışı

Verilen tüm malzemeleri geniş bir kap içerisinde iyice karıştırdıktan sonra, önce saç diplerinize, daha sonra ise tüm saç tellerinize güzelce uygulayın. Saçlarınıza bu malzemeleri iyice yedirdikten sonra saçlarınızı tepeye tutturarak toplayın. Bir bone ya da poşet kullanarak saçlarınızı kapatın. Bu uygulama saçlarınızda 2 saat süreyle kaldıktan sonra, önce ılık suyla saçınızı yıkayın. Daha sonra şampuan uygulayıp köpürterek saçlarınızı güzelce yıkayın. Saç telleriniz hacimkazanacak ve beslenecektir. Bu tarifi haftada 1 defa saçlarınıza uygulayarak uzun ve hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçlarınızın yumuşak ve parlak bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız yine argan yağını kullanabilirsiniz.

Saçları Yumuşatmak Ve Parlatmak İçin Argan Yağı Kullanımı

Malzemeler

  • 3 yemek kaşığı argan yağı
  • 2 tatlı kaşığı jojoba yağı

Bir kâse içerisinde karıştırdığınız jojoba yağı ve argan yağını saç diplerinizden başlayarak tüm saçınıza iyice yedirerek, uygulayın.1 saat süreyle bekletin. Daha sonra saçlarınızı yıkayarak işlemi sonlandırın.Yaptığınız bu bakım işlemi sayesinde saçlarınızın nasıl parladığını ve yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git