Argan Yağlı Saç Serumu - saglikdas.com

Argan Yağlı Saç Serumu

Argan Yağlı Saç Serumu
29 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 1.356 kez okundu.

Argan Yağlı Saç Serumunun Özellikleri

Argan yağı, dünyada sadece Fas’ta yetişen argan ağacının meyvesinden çıkarılan çok özel bir yağdır. Vücudumuzun hemen hemen her noktasına bir faydası olan bu yağ, saç serumlarını oluşturan maddelerin vazgeçilmezidir. Argan yağlı saç serumları ile saçlarımız her zamanki parlaklığını ve sağlamlığını korur. Argan yağlı serumlar; ince veya kalın telli, kıvırcık veya düz, dalgalı, boyalı… vesaire her saç türünde kullanılabilmektedir.

Argan yağlı serumların vücut üzerinde birçok fonksiyonu varken saç üzerinde de en önemli etkileri; saçı yumuşatması, parlatması ve nemlendirmesi olarak sıralanabilir. Argan yağlı serumlar, saçlarınızı nemlendirir ve böylece yumuşatır. Nemlenen ve yumuşayan saçın, daha hızlı ve kolay bir şekilde uzamasını sağlar. Saçlarımızı şekillendirirken kullandığımız fön makinesi, saç maşası, düzleştirici… gibi aletler saçların zaman içerisinde yıpranmasına sebep olacaktır. Bunun yanında, saçlarınız, saç şekillendirme aletlerinin kullanımıyla özellikle nemli havalarda kabaracaktır. Yıpranma, kabarma gibi saçlarınız üzerinde oluşacak dezenformasyonlara karşı saçlarınızı şekillendirmeden önce argan yağlı saç serumu kullanarak bu durumu engellersiniz. Yaz aylarında, saç derimiz ve saç tellerimiz yoğun biçimde güneş ışınlarına maruz kalır. Güneş ışınlarının, saç derimiz ve telleri üzerinde yıpratıcı etkisi vardır. Güneşli yaz günlerinde, dışarıya çıkmadan önce kullanacağız argan yağlı serumlar, güneşin bu olumsuz etkilerinden saç derimizi ve tellerini korur. Saç kırıkları, bayanların saçlarıyla alakalı problemlerinin ilk sırasında gelmektedir. Saçlarımızı yıkarken kullandığımız suyun özellikleri, şampuanımız, saç bakımında kullandığımız saç kremleri, fön makinesi, saç düzleştiricisi, saç maşası… gibi birçok farklı etmen saçlarımızda kırıklara yol açmaktadır. Bu durumu engellemenin en iyi yolu, argan yağlı serumlarla düzenli saç bakımı yapmaktan geçmektedir.

Argan yağının insan vücudu üzerindeki etkilerini saymakla bitirmemiz mümkün değildir. Argan yağlı saç serumlarının da saçlarımız üzerindeki etkileri oldukça fazladır. Argan yağlı serumlar, yukarıda saydığımız özelliklerin yanında saçları besleyerek saç dökülmelerini engeller. İlerleyen yaşlarda saç dökülmesi problemi yaşayanlar için argan yağlı serumlar en iyi tedavi edicidir. Sağlıklı bir saça ve saç derisine sahip olmak istiyorsanız ve ilerleyen yıllarda saçlarınızla ilgili ortaya çıkabilecek problemleri engellemek istiyorsanız argan yağlı serumları düzenli olarak kullanmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git