Armut Maskesi - saglikdas.com

Armut Maskesi

Armut Maskesi
22 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.757 kez okundu.

Armut Maskesi Faydaları

Günlük hayatın koşturmacasında cildimiz pek çok dış etkene maruz kalır. Zamanla ciltte kir ve ölü tabaka birikir. Bu da cildin solgun ve sağlıksız görünmesine yol açar, cilt eskisi gibi parlamaz. Bunu önlemek için düzenli olarak peeling yapılmalıdır. Bu peelingin cilde zarar vermemesi ve cildi daha çok tahriş etmemesi için doğal yöntemlerle uygulandığından emin olunmalıdır. Bu doğal peeling yöntemlerinden biri de armut maskesidir.Pek çok vitamin ve minerali içinde barındıran sağlık için çok faydalı olan armut, cilt için de aynı şekilde pek çok fayda barındırır.Armut ile yapılan peeling cildi ölü hücrelerden arındırır ve cilde doğal bir parlaklık verir. Armut maskesi tarifini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Armut Maskesi Nasıl Yapılır

Cilde ışıltı veren armut maskesi: Bir armudu dört parçaya bölün. Üç parçasını yiyebilirsiniz, maske için kullanacağınız sadece bir parçası çünkü. Bu bir parçayı rendeden geçirin ve üstüne birkaç damla limon suyu sıkın. Sonra bir tatlı kaşığı yoğurt ekleyin. Cildinize dairesel hareketler yardımıyla sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yine dairesel hareketler kullanarak cildinizi temizleyin. Dairesel hareketlerde bulunma sebebi hem maskenin cilde iyice Bu maskeyi düzenli olarak uyguladığınızda cildinizin ışıldadığını fark edeceksiniz. Cildiniz derinlemesine temizlenmiş olacak, ölü hücreler ve kirlerden arınmış olacak ve doğal bir şekilde parlayacak.

Cilt bakımının en önemli kısmı maske kullanımıdır ve kesinlikle ihmal edilmemesi gerekir. Çünkü en çok dış etkene maruz kalan ve en çok kirlenen bölgemiz cildimizdir. Aynı zamanda temizliğine en çok dikkat etmemiz gereken bölgemiz de cildimizdir. Cilt sağlıklı oldukça vücudu dışardan gelen zararlı etkilere karşı korur. Bu yüzden cilt bakımı ihmal edilmeden gerçekleştirilmelidir.Bunun en iyi ve en doğal yöntemlerinden biri de armut maskesi yapmak ve uygulamaktır. Evde çok kolayca hazırlayabileceğiniz, hiçbir kimyasal madde içermeyen bu maske sayesinde cildinizin tahriş olma endişesi taşımadan sağlıklı ve güzel bir cilde kavuşabilirsiniz. Armut maskesini deneyin ve farkı göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git