Avokado Maskesi - saglikdas.com

Avokado Maskesi

Avokado Maskesi
15 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.524 kez okundu.

Avokado Maskesi Faydaları ve Hazırlanışı

Dillere destan avokado maskesi ile cildinizin ihtiyaç duyduğu nem miktarını sağlayarak sağlıklı ve parlak bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yenileyici özelliği ile en çok tercih edilen cilt maskesi arasında yer alan avokado maskesi cildin tahriş olma problemini reddederek kullanıcının sağlıklı bir görünüm elde etmesini sağlar. Avokado sahip olduğu vitaminler sayesinde ciltte onarım sürecini başlatarak ölü hücrelerin giderilmesini sağlamaktadır. Evde kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız mucizevi avokado maskesi aracılığı ile kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Avokado maske yapımı için gerekli malzemeler:

  • Yarım avokado
  • Bal (1 tatlı kaşığı bal)
  • Badem yağı (1 tatlı kaşığı)

Yenileyici özelliği ile en çok tercih edilen doğal ürünler içerisinde yer alan avokado maskesi yapımı için öncelikle yarım avokadoyu çatal aracılığı ile ezerek püre haline getirin. Daha sonra karışıma bal ekleyerek karıştırma işlemini gerçekleştirin. Ardından 1 tatlı kaşığı badem yağını da ekleyerek karıştırın. Tüm bu işlemler sonrasında hazırlanılan maske kullanımı için yüzünüzü temizleyin ve doğal maden suyu aracılığı ile tonik uygulamasını gerçekleştirin. Hazırlanılan karışımı ince tabaka halinde yüzünüze sürün. 20 dakika sonra yüzünüzü ılık su aracılığı ile durulayın. Yapacağınız bu uygulamayı haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

  • Cilt kırışıklıklarını yok ederek parlak bir görünüm elde etmek adına kullanılan bu mucizevi maske özellikle 35 yaş üstü bayanların sıklıkla tercih ettiği karışımlar arasında yer almaktadır.
  • Avokadonun içerisinde yer alan mineraller ve vitaminler cilt yapısını koruyarak cildin kurumasını engellemektedir.
  • Kremlerde de tercih edilen avokado yağı cildin kolajen yapının güçlenmesini sağlayarak cilt üzerinde oluşan lekelerin kamufle olmasını sağlar.
  • İçerdiği E, C ve D vitaminleri sayesinde ciltte onarım sürecini başlatan avokado meyvesi kozmetik devlerinin de en çok tercih ettiği organik ürünler arsında yer almaktadır.

Cilt tazeliğini korumak adına kullanılan mucizevi avokado maskesi içinde yer alan potasyum ve B vitaminleri ciltteki lekelenme problemini reddederek onarım sürecinin başlamasını sağlamaktadır. Sizlerde mucizevi avokado maskesi aracılığı ile elde etmek istediğiniz kusursuz güzelliği kısa zaman zarfı içinde elde edebilirsiniz.Bu yöntemler ile cilt bakımı yaparak cildinizi daha güzel hale getirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git