Ayak Bakım Kremi - saglikdas.com

Ayak Bakım Kremi

Ayak Bakım Kremi
26 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.319 kez okundu.

Ayak Bakım Kremi Faydaları

Ayaklar vücudunu önemli organlarından biridir. İnsanın hareket etmesini sağlayan unsur olan ayakların bakımına da çok önem vermek gerekmektedir. Ayakların sağlıklı olması, daha rahat bir yaşam geçirmeyi sağlar. Sağlıksız ayaklar, acı vererek keyifsiz günler geçirmeye neden olur. Ayrıca hareket etmemizi sağlayan ayaklarımızda problem oluşması bizi oturmaya ve yatmaya mahkum edebilir.

Ayakların olmazsa olmazı olan ayakkabı konusunda da son derece hassas olunmalıdır. Yanlış ayakkabı seçimi birçok rahatsızlığa neden olur. Dar ayakkabı giyen bayanlarda başparmak ekleminde şişme, ağrı ve ikinci parmağa doğru eğilme meydana gelir. Bu problemi çözebilmek içinde daha bol ayakkabılar giymek gerekir. Bol ayakkabı giymek çözüm olmazsa ameliyat olunmak zorunludur. Bu nedenle kadınlar dar ayakkabı giymekten kaçınmalıdır. Yanlış ayakkabı seçimi ile birlikte ayakkabının baskı yaptığı noktalarda cildin ölmesi de nasıra neden olur. Nasır ağrılı bir durumdur ve basit tedavilerle geçebilir. Yine yanlış ayakkabı seçimi ile birlikte tırnak batması durumu da görülebilir. Tüm bu olumsuzluklardan korunmak için en başta doğru ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Diyabet hastası olanlarda da ayaklarda damar ve sinir hasarı olduğu için ayaklarının yaralanmamasına dikkat etmelidir. Yeni bir ayakkabı alırken bazı ayrıntılara dikkat edilmelidir. Ayakkabı alırken ayağınızın temas noktalarını rahatlık açısından kontrol ediniz. Ayakkabının fit ve konforlu olması önemlidir. Satış sorumlusuna ayağınız ölçüsü hakkında bilgiler veriniz. Ayakkabı seçimi doğru yaparak çoğu ayak problemlerinden korunabilirsiniz. Yalnız ayakkabınız ne kadar rahat olursa olsun gün boyu yapılan koşuşturmalar ve ayağınızın uzun süre havasız kalması ile yine de rahatsızlıklar verebilir. Gün boyu yorulan ayaklarda şişme ve ağrı problemleri oluşabilir. Bunun çözümünü de evde dahi yapabileceğiniz basit bir ayak bakım kremi ile tedavi edebilirsiniz. Doğal yöntemlerle yapabileceğiniz bir kür size çok yardımcı olur. Hazırlayacağınız ayak bakım kremi ile yorgunluğunuz geçer ve ayaklarınızın yumuşamasını sağlar.

Evde ayaklarınız için yapabileceğiniz bakım kremi tarifi şöyledir.

Malzemeler:

  • 6 adet aspirin
  • Yarım limon suyu
  • 1 kahve fincanı vazelin
  • Acı badem yağı
  • 1 çay kaşığı Lavanta yağı

Hazırlanışı: 6 adet aspirini öğütün ve içine tüm malzemeleri ekleyin . Ayağınıza iyice uygulayın ve daha sonra pamuklu bir çorap giyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git