Ayak Bakım Maskesi - saglikdas.com

Ayak Bakım Maskesi

Ayak Bakım Maskesi
16 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.376 kez okundu.

Ayak Bakım Maskesi ve Yapılışı

Kendi yöntemleriniz aracılığı ile gerçekleştireceğiniz ayak bakım maskesi şimdi en özel püf noktaları ile sizlerle. Kullanıcının sağlığı açısından en çok tercih edilen ayak bakım maskeleri ile kusursuz ve parlak bir görünüme kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz. Kendiniz hazırlayacağınız ayak bakım maskesinin içerisinde yer alan vitamin ve mineraller ciltte yenilenme sürecini başlatarak onarımı gerçekleştirmektedir. Kısa zaman zarfı içinde sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ayak Bakım Maskesi İçin Gerekli Olan Malzemeler

  • 1 litre kaynar su
  • 1 çay kaşığı lavanta yağı
  • 5 adet defne yaprağı
  • 1 çay kaşığı melisa yağı

Mükemmel ayak bakım maskesi yapımı için öncelikle 2 litre suyun içerisinde 5 adet defne yaprağı ilave edilerek kaynamaya bırakılır. Bu işlem sonrasında kaynatılan karışımı süzün ve içerisine 1 çay kaşığı melisa yağı ve 1 çay kaşığı lavanta yağı ekleyerek karıştırın. Daha sonra hazırladığınız karışımı derince bir kaba yerleştirerek ılık olmasını bekleyin. Ardından ayaklarınızı 15-20 dakika suyun içinde dinlendirin. Gerçekleştireceğiniz bu işlem ayaklarınızın nefes alarak sağlıklı görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

Kısa zaman zarfı içinde gerçekleştireceğiniz bu maske tüm kozmetik devlerini geride bırakarak kimyasal madde kullanımından uzak durmaktadır. Genellikle satın alınarak uygulanan ayak maskelerinin içerisinde kimyasal maddeler yer almaktadır. Bu kimyasal maddeler cilde zarar vererek tahriş olmasına sebep olmaktadır. Bu tür problemler ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız evde doğal yöntemler ile hazırlayacağınız maske kullanımını tercih etmelisiniz. Gerçekleştireceğiniz maske uygulaması sonrasında ayaklarınız ferahlayarak istenilen yumuşaklığa sahip olacaktır. Maske yapımında kullandığınız melisa yağı ciltte onarım sürecini başlatarak ciltteki gözeneklerin açılmasına yardımcı olmaktadır. Temizleme adına da biçilmiş bir kaftan olacak bu eşsiz maske sahip olduğu lavanta yağı sayesinde ayaklarınızın hoş kokmasını sağlamaktadır. Gerçekleştireceğiniz bakım maskesi sonrasında ayaklarınıza vazelin yağı aracılığı ile masaj yaparak maske uygulamasının etkisini destekleyebilirsiniz. Sizlerde ayak bakım maskesi aracılığı ile ayaklarınıza ipeksi dokunuşların adresini verebilirsiniz. Sağlıklı bir cilt tipine sahip olmak isteyenlerin bir numaralı adresi olan ayak maskesini uygulayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git