Ayak Bakımı Nasıl Olmalıdır - saglikdas.com

Ayak Bakımı Nasıl Olmalıdır

Ayak Bakımı Nasıl Olmalıdır
26 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.148 kez okundu.

Ayak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Vücudumuzda pek çok noktaya dikkat ederiz ancak bizim tüm yükümüzü çeken, tüm gün ayakkabı içinde olan ayaklarımıza gereken özeni göstermeyiz. Ayaklarımızın da pek çok bakıma ihtiyacı vardır, bakım yapılmayan pis ayaklarda oluşabilecek pek çok hastalık vardır. Sağlık açısından önem taşıyan bu konuya gereken önemi vermek gerekir. Ayak bakımı nasıl olmalıdır, Özellikle ayaklarımızın temiz olması gerekmektedir. Giyilen çoraptan ayakkabıya kadar her şey tertemiz olmalıdır. Parmak aralarına gereken önem verilmezse mikropların sizi mantar hastalığına sürüklemesi hiç de zor olamayacaktır, parmak araları ayak bakımının en önemli kısmıdır. İki günde bir ayak bakımı yapılmalı ve ayaklar havalandırılmalıdır. Eğer ayaklarınızda koku sorunu varsa ılık su sizin için güzel bir çözümdür. Ayak bakımı nasıl olmalıdır ile ilgili detaylar aşağıdadır.

Ayak Bakımı Nasıl Olmalıdır ve Faydası Nelerdir?

1- Ayak bakımı yaparken ılık su kullanmalısınız. Ilık suyun içerinde bir tutam tuzu eritip ayaklarınızı bu suyun içinde 15 dakika bekletmeniz ayak bakıma başlamanın ilk adımı sayılabilir. Tuzlu su sayesinde ayaklarınız son derece doğal bir yolla dinlenmiş olur. Tuz mikropları öldürür, ılık suyla birleşince de hem mikroplarla savaşılmış olur hem de ayaklar hava alır. Ayrıca ılık su ölü derinin ayağınızdan uzaklaşmasına yardımcı olur. Suyun ılık olması bu yönde önemlidir, çok sıcak yahut soğuk su ayaklarınıza bir etki etmez.

2- İkinci önemli kısım ise ayak topuğudur. Ayak topuğunuzda çatlaklar meydana gelmiş olabilir ve bu durum genelde ayaklar çok fazla dışarıda olduğunda ve çıplak olduğunda karşılaşılan bir durumdur. Eğer bu durumu erken fark ederseniz çorap giyerek tedaviye başlayabilirsiniz. Ancak çatlaklarınız oluşalı çok olmuşsa yahut önlenebilecek aşamayı geçmişse topuk derinizi yenileyecek yöntemlere başvurmalısınız. Herhangi bir eczaneden ayaklarınız için peeling satın alabilir ve uygulayabilirsiniz. Bu peelingler ayakta 5 dakika bekletilir ve durulanır. Alacağınız sonuç kesindir.

3- Ayağınız için kullandığınız ürünler hafif ve hoş kokulu ürünler olabilir. Ayak spreyi satın alabilir ve ayağınızın nefes almasını sağlayabilirsiniz. Bakım yaptıkça sorunlarınız gitgide azalacaktır. Genel anlamıyla sağlıklı bir vücut, bakımlı olmak ve güzel ayaklara sahip olmak istiyorsanız ayaklarınıza hak ettiği önemi gösterin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git