Ayak Çatlaklarına Ne İyi Gelir - saglikdas.com

Ayak Çatlaklarına Ne İyi Gelir

Ayak Çatlaklarına Ne İyi Gelir
30 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 2.073 kez okundu.

Ayak Çatlaklarına Ne İyi Gelir ?

Birçoğumuzun ayaklarında çatlaklar oluştuğundan dolayı ‘‘Ayak çatlaklarına ne iyi gelir?’’ hepimizin sorduğu bir sorudur. Yeteri derece ayaklarımızın bakımını yapamamamız, ayaklarımızı aşırı derecede yormamız, ayaklarımızın havasız kalması gibi birçok unsur, ayaklarımızda çatlakların oluşmasına neden olmaktadır. Kremler, ilaçlar, spreyler… vesaire birçok yöntemle bu çatlakları yok edemiyorsanız ve ‘‘Ayak çatlaklarına ne iyi gelir?’’ diye soruyorsanız bu yazımızda bu sorunuzun cevabını bulacaksınız. İşte ayak çatlaklarınızı yok edebileceğiniz kür tarifleri:

Ayak Çatlaklarını Giderme Yöntemleri ; 

Yeşil Çay Kürü: Yarım litre süt, 1 litre su ve 2 tane poşet yeşil çayla hazırlanan bir kürdür. Ilıklaştırılmış suyun içerisine yeşil çayla bırakılarak yarım saat kadar beklenir. Sonrasında karışımın içerisine süt ilave edilir. Karışımın içerisine ayaklarınızı sokarak yarım saat bekleyin. Bu işlemi haftada 2 defa yapmanız yeterli olacaktır.

Hindistan Cevizi Kürü: 2 yemek kaşığı vazelin, 2 çay kaşığı alovera yağı, 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 2 çay kaşığı Hindistan cevizi yağıyla hazırlanan bir kürdür. Vazelin, benmari yöntemiyle eritilir. Sonrasında bütün malzemeler içerisine boşaltılarak karıştırılır. Gece yatmadan önce ayaklarınıza uygulayacağınız bu karışımı, çorap giyerek sabaha kadar ayaklarınızda bekletin. Sabah kalkınca ayaklarınızı yıkayabilirsiniz. Bu işlemi haftada 1 defa ayaklarınıza uygulayınız.

Ayak Çatlaklarına Başka Neler İyi Gelir

Okaliptüs Kürü: 1 tatlı kaşığı okaliptüs yağı ve 1 yemek kaşığı toz şekerle hazırlanan bir karışımdır. Toz şekeri bir çeyrek çay bardağı suyla karıştırarak ayaklarınıza sürünüz. Sonrasında okaliptüs yağını ayaklarınıza masaj yaparak yediriniz. İşlem bittikten sonra ayaklarınıza çorap giyerek 3 saat kadar bekleyiniz. Bu uygulamayı haftada 1 defa ayaklarınıza yapınız.

Çilek Kürü: 8 tane çilek, 1 yemek kaşığı deniz tuzu, 1 tatlı kaşığı deniz tuzu ve 1 tatlı kaşığı badem yağıyla hazırlanan bir kürdür. Çilekler ezildikten sonra, içerisine diğer malzemeler katılarak iyice yoğrulur. Ortaya çıkan krem, masaj yaparak ayaklara sürülür. 10 dakika kadar bekledikten sonra ayaklarınızı yıkayabilirsiniz. Bu karışımı haftada 2-3 defa ayaklarınıza uygulayarak ayaklarınızda oluşan çatlaklara karşı kesin sonuçlar alabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git